Expertní tým pro environmentální politiku

Expertní tým definuje prioritní aktivity a cíle a zpracovává pozice a připomínky k aktuálním problémům včetně legislativních návrhů v oblasti environmentální politiky. Souhrnná stanoviska jsou zaměřena na zefektivnění legislativních podmínek v oblasti environmentální politiky.

Tým je tvořen experty v oblasti životního prostředí z firem i odvětvových svazů, kteří dokážou posoudit konkrétní návrhy strategií a národní i evropské legislativy z pohledu praktických souvislostí a dopadů. Práce v expertním týmu probíhá formou komunikace per rollam, osobními konzultacemi, společným jednáním a jednáním ve specializovaných pracovních skupinách, popřípadě zastupováním vybranými členy na příslušných jednáních. Souhrn klíčových opatření, která SP ČR prosazuje, je uveden v Programovém prohlášení SP ČR.

 


Předseda: Petr Cingr

Tajemník: Jaroslav Suchý

Pracovní skupiny

Členové expertního týmu

Ing. Petr Cingr
předseda
místopředseda představenstva

petr.cingr@agrofert.cz

Ing. Bohuslav Čížek, Ph.D., MBA
ředitel Sekce hospodářské politiky

bcizek@spcr.cz

Ing. Pavel Dočekal
Head of Regulatory Affairs

pavel.docekal@rwe.cz

Ing. Norbert Eichler
vedoucí provozu HSE & Q

norbert.eichler@synthosgroup.com

Mgr. Lukáš Folbrecht
koordinátor vnějších vztahů

Lukas.Folbrecht@skoda-auto.cz

Ing. Tomáš Hubínek
specialista pro vnitřní vztahy

hubinek@autosap.cz

Milan Chromík, MSc.
člen představenstva
Jednatel, Country manager Waste line CZ & SK

milan.chromik@veolia.com

Ing. Lucie Janoušková
vedoucí sekretariátu

janouskova@csze.cz

JUDr. Zuzana Krejčiříková
ředitelka útvaru Public Affairs

zuzana.krejcirikova@cez.cz

Ing. Jaroslav Kubát, CSc.
vedoucí odd. ŽP, PB a BOZP

kubat@glanzstoff.cz

Mgr. Jiří Lazar
manager Recycling

lazar@havelka.cz

Ing. Hana Lorencová, PhD.
Specialista - Environmentální oblast

h.lorencova@sev-en.cz

Mgr. Michal Mazal
předseda představenstva

m.mazal@asecz.cz

Ing. Dalibor Pyš
vedoucí útvaru environmentálního řízení

dalibor.pys@veolia.com

Mgr. Jan Rafaj, MBA
viceprezident - zaměstnavatelská oblast a sociální dialog

jan.rafaj@arcelormittal.com

Ing. Přemysl Šašek, Ph.D., MBA
manažer útvaru legislativa a trh

premysl.sasek@cez.cz

Ing. Ladislav Špaček, CSc.
sekretář pro zdraví, bezpečnost a životní prostředí

ladislav.spacek@schp.cz

Ing. Vladimír Toman
vedoucí odboru Strategický rozvoj

vladimir.toman@hz.cz

Ing. Jaroslav Tymich
víceprezident ACCP, jednatel a ředitel
prezident

jaroslav.tymich@mondigroup.com

Mgr. Jakub Vít

jakub.vit@nceu.cz

Mgr. Marcela Výborná
odbor poradenských služeb

vyborna@scmvd.cz

Ing. Miroslav Wittner
odbor ŽP a PB

miroslav.wittner@hexion.com

Ing. Josef Zbořil
čestný člen

josef.zboril@iol.cz

Ing. Martin Zemánek
Senior Associate
Senior Associate

zemanek@epholding.cz

Mgr. Karel Petrželka
generální ředitel a předseda představenstva

petrzelka@dekonta.cz

Ing. Peter Singhoffer
generální ředitel

psinghoffer@fansct.com

Ing. Jaroslav Suchý
tajemník
manažer pro enviromentální politiku

jsuchy@spcr.cz

Ing. Pavel Žák
vedoucí skupiny HSE
vedoucí skupiny HSE

zak@spolchemie.cz

zpět