Notifikace technických předpisů WTO - 44. týden 2018

Níže pro informaci zveřejňujeme informace o notifikacích technických předpisů, které byly umístěny na webových stránkách WTO ve 44. týdnu roku 2018 a které by v budoucnu mohly ovlivnit případné obchodní vztahy ČR s vybranými prioritními zeměmi.

Jedná se konkrétně o tyto případy:

BRA/846

29. 10.

Výrobky živočišného původu

Technické nařízení, které ustanovuje postup před autorizací, opětovné inspekce a zvláštních kontrol pro dovoz jedlých výrobků živočišného původu.

Technical Regulation establishes the procedures for prior authorization, re-inspection and special controls to import, for edible animal origin products.

Lhůta pro připomínky nebyla stanovena.
USA/1406

29. 10.

Stavebnictví

Ustanovení pravidel týkajících se zvláštního a hydraulického potrubí a skladovacích systémů, systémů solární termální energie, plynu na topení, instalatérství, dodávky a distribuce vody, elektrických systémů a norem, na které je odkazováno.

Establishes rules regarding hydronic piping, special piping and storage systems, solar thermal energy systems, fuel gas, plumbing systems, water supply and distribution, electrical, and referenced standards.

Lhůta pro připomínky: 8. 11. 2018
USA/1407

29. 10.

Přenosné klimatizace

Ustanovení pravidel s cílem zvýšit úsporu energie ustanovením celostátních norem energetické účinnosti jednokanálových a dvoukanálových přenosných klimatizací.

Establishes rules to increase energy efficiency savings in the state by establishing statewide energy efficiency standards for single-duct and dual-duct portable air conditioners.

Lhůta pro připomínky: 26. 11. 2018
USA/1408

30. 10.

Nebezpečné látky v potravinách

Úroveň vystavení chemikáliím způsobujícím reproduktivní toxicitu, výpočet příjmu průměrného spotřebitele výrobku.

Level of Exposure to Chemicals Causing Reproductive Toxicity: Calculating Intake by the Average Consumer of a Product

Lhůta pro připomínky: 19. 11. 2018
USA/1409

1. 11.

Respirátory

Odstranění lhůty pro vyhovění požadavkům na respirátory s uzavřeným okruhem

Removal of Compliance Deadline for Closed-Circuit Escape Respirators

Lhůta pro připomínky: 26. 11. 2018
MEX/434

25. 10.

Čištění vody

Návrh mexické oficiální normy PROY-NOM-244-SSA1-2016 o vyhodnocování účinnosti redukce bakterií zařízením a germicidy pro čištění vody.

Draft Mexican Official Standard PROY-NOM-244-SSA1-2016 on assessing the bacteria-reducing efficiency of equipment and germicides for domestic water treatment.

Lhůta pro připomínky: 21. 12. 2018
Notifikační formuláře i navrhované texty jsou veřejně dostupné:
1) v databázi Evropské komise: http://ec.europa.eu/growth/tools-databases/tbt/en/search/
2) v databázi WTO: https://docs.wto.org/dol2fe/Pages/FE_Search/FE_S_S001.aspx


Připomínky a případné dotazy k notifikacím zasílejte na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Upozorňujeme, že připomínky a dotazy lze uplatnit nejpozději 14 kalendářních dní před lhůtou pro připomínky, pokud to členům dohody WTO/TBT lhůta umožňuje. Čtrnáctidenní termín před uplynutím stanovené lhůty pro připomínky je nutný dodržet z důvodu dostatku času na zajištění reakce dalších kompetentních resortů v ČR v případě připomínky nebo pro zajištění odpovědi z dotazovacího místa dané země v případě dotazu k notifikaci.

 

Tereza Šalounová
/
kategorie Proexportní servis
zpět