Notifikace technických předpisů WTO - 48. týden 2018

Níže pro informaci zveřejňujeme informace o notifikacích technických předpisů, které byly umístěny na webových stránkách WTO ve 48. týdnu roku 2018 a které by v budoucnu mohly ovlivnit případné obchodní vztahy ČR s vybranými prioritními zeměmi.

Jedná se konkrétně o tyto případy:

MEX/436

21. 11.

Železniční doprava

The notified draft Mexican Official Standard establishes the classification and minimum requirements for each type of track, so as to ensure the safety of rail traffic in the Mexican railway system and the improvement of tracks in accordance with technological developments.

Lhůta pro připomínky: 8. 1. 2019
BRA/848

26. 11.

Olověné akumulátory

Draft Act aiming at the implementation of a national reverse logistics system for useless acid lead batteries, referred to as 'Sistema' in the text, in numbers equivalent to those introduced in the replacement market by the companies, in accordance with the standards, procedures and targets established in its clauses.

Lhůta pro připomínky: 19. 12. 2018
BRA/849

26. 11.

Emisní limity

Resolution that prescribes new emission limits for air pollutants of engines and vehicles to reduce and control the air pollution defined in the Vehicle Emission Control Program - PROCONVE (cars, trucks, buses and road and agricultural machines).

Lhůta pro připomínky nebyla stanovena.
TUR/136

27. 11.

Olivový olej

This Communiqué covers analysis methods of olive oil and olive-residue oil.

Lhůta pro připomínky: 31. 12. 2018
USA/1429

30. 11.

Alkoholické nápoje

Tobacco Tax and Trade Bureau is proposing to amend its regulations governing the labeling and advertising of wine, distilled spirits, and malt beverages.

Lhůta pro připomínky: 26. 3. 2019
USA/1430

30. 11.

Přeprava nebezpečných látek

Hazardous Materials: Harmonization With International Standards

Lhůta pro připomínky: 28. 1. 2019
Notifikační formuláře i navrhované texty jsou veřejně dostupné:
1) v databázi Evropské komise: http://ec.europa.eu/growth/tools-databases/tbt/en/search/
2) v databázi WTO: https://docs.wto.org/dol2fe/Pages/FE_Search/FE_S_S001.aspx


Připomínky a případné dotazy k notifikacím zasílejte na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Upozorňujeme, že připomínky a dotazy lze uplatnit nejpozději 14 kalendářních dní před lhůtou pro připomínky, pokud to členům dohody WTO/TBT lhůta umožňuje. Čtrnáctidenní termín před uplynutím stanovené lhůty pro připomínky je nutný dodržet z důvodu dostatku času na zajištění reakce dalších kompetentních resortů v ČR v případě připomínky nebo pro zajištění odpovědi z dotazovacího místa dané země v případě dotazu k notifikaci.

 

Tereza Šalounová
/
kategorie Proexportní servis
zpět