Notifikace technických předpisů WTO - 49. týden 2018

Níže pro informaci zveřejňujeme informace o notifikacích technických předpisů, které byly umístěny na webových stránkách WTO ve 48. týdnu roku 2018 a které by v budoucnu mohly ovlivnit případné obchodní vztahy ČR s vybranými prioritními zeměmi.

Jedná se konkrétně o tyto případy:

MEX/437

23. 11.

Zdroje ionizujícího záření

Návrh mexické oficiální normy PROY-NOM-039-NUCL-2018: kritéria pro vyjetí zdrojů ionizujícího záření nebo praktik, které je využívají.

Draft Mexican Official Standard PROY-NOM-039-NUCL-2018: Criteria for the exemption of ionizing radiation sources or practices that use them

Lhůta pro připomínky: 14. 12. 2018
BRA/850

3. 12.

Kosmetika

Toto usnesení ustanovuje požadavky na prezentaci Projektu způsobu označování v regulačním postupu hygienických výrobků, kosmetiky a parfémů, a pro koexistenci více než jednoho způsobu označování stejného výrobku.

This present Resolution establishes the requirements for presentation of the Labeling Art Project in regularization process of hygiene products, cosmetics and perfumes, and for the coexistence of more than one art of labelling for the same product.

Lhůta pro připomínky nebyla stanovena
TUR/137

3. 12.

Cigarety

Zákon č. 7151 "Změny určitých zákonů týkajících se zdraví a vyhlášek s právní silou."

Law No: 7151 "Amendments to Certain Health Related Laws and Decrees Having the Force of Law"

Lhůta pro připomínky nebyla stanovena.
BRA/851

4. 12.

Zdravotnické pomůcky

Tato normativní instrukce obsahuje aktualizaci přílohy I normativní instrukce 4/2015

This Normative Instruction provides the update of Annex I of Normative Instruction 4/2015

Lhůta pro připomínky nebyla stanovena

Notifikační formuláře i navrhované texty jsou veřejně dostupné:

1) v databázi Evropské komise: http://ec.europa.eu/growth/tools-databases/tbt/en/search/

2) v databázi WTO: https://docs.wto.org/dol2fe/Pages/FE_Search/FE_S_S001.aspxPřipomínky a případné dotazy k notifikacím zasílejte na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Upozorňujeme, že připomínky a dotazy lze uplatnit nejpozději 14 kalendářních dní před lhůtou pro připomínky, pokud to členům dohody WTO/TBT lhůta umožňuje. Čtrnáctidenní termín před uplynutím stanovené lhůty pro připomínky je nutný dodržet z důvodu dostatku času na zajištění reakce dalších kompetentních resortů v ČR v případě připomínky nebo pro zajištění odpovědi z dotazovacího místa dané země v případě dotazu k notifikaci.

Tereza Šalounová
/
kategorie Proexportní servis
zpět