Nové žádosti o autonomní celní suspenze a kvóty (červenec 2020) - možnost podání námitek

V rámci pravidelných informací o systému pozastavení dovozních cel na komponenty a suroviny určené jako vstup do další výroby (autonomní celní suspenze a kvóty) si Vás dovolujeme informovat, že termín pro podání nových žádostí o pozastavení cel (začátek platnosti od července 2020) je 20. srpen 2019.

Pokud Vaše firma vyrábí produkt/surovinu/komponent nebo jeho blízký substitut a pozastavením cla by mohlo dojít k ohrožení konkurenceschopnosti Vaší firmy, lze proti žádosti podat námitku. V případě zájmu o danou celní suspenzi lze žádost naopak podpořit nebo se stát spolužadatelem.

Informace o způsobu podání žádostí a o systému autonomních celních suspenzí a kvót, včetně seznamu celních suspenzí a kvót, naleznete na webové stránce MPO.

S případnými dotazy se můžete obrátit na Ministerstvo průmyslu a obchodu:
Ing. Tomáš Hurych, tel.: 224 852 975, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Mgr. Ota Šimák — vedoucí oddělení, tel.: 224 852 773, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

S dotazy týkající se celního zařazení, sazbeb a celních kvót se můžete obrátit na Generální ředitelství cel, Oddělení původu zboží, celní hodnoty a celní nomenklatury, Budějovická 7, 140 96 Praha 4:

Mgr. Jan Ševčík, tel.: 261 332 312, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Eliška Ďomin
/
kategorie Proexportní servis
zpět