Notifikace technických předpisů WTO - 38. týden 2019

Níže pro informaci zveřejňujeme notifikace technických předpisů, které byly umístěny na webových stránkách WTO v 38. týdnu roku 2019 a které by v budoucnu mohly ovlivnit případné obchodní vztahy ČR s vybranými prioritními zeměmi. 

Jedná se konkrétně o tyto případy:

G/TBT/N/USA/1525

16. 9.

Kontrola toxických látek

Navrhované pravidlo - EPA navrhuje významná nová pravidla použití (SNURs) podle Zákona o kontrole toxických látek (TSCA) pro 6 chemických látek, které jsou předmětem předvýrobního oznámení (PMNs).

Proposed rule - EPA is proposing significant new use rules (SNURs) under the Toxic Substances Control Act (TSCA) for 6 chemical substances which are the subject of premanufacture notices (PMNs).

Lhůta pro připomínky: 11. 10. 2019
G/TBT/N/USA/1526

19. 9.

Hybridní a elektrická motorová vozidla

Toto oznámení navrhuje změnit federální normu pro bezpečnost motorových vozidel (FMVSS) č. 141, "Minimální požadavky na zvuk pro hybridní a elektrická vozidla" tak, aby výrobcům hybridních a elektrických vozidel (HEV) umožnila do vozidel instalovat výstražnou signalizaci pro chodce.

This notice proposes to amend Federal Motor Vehicle Safety Standard (FMVSS) No. 141, Minimum Sound Requirements for Hybrid and Electric Vehicles, to allow manufacturers of hybrid and electric vehicles (HEVs) to install a number of driver-selectable pedestrian alert sounds.

Lhůta pro připomínky: 1. 11. 2019
Notifikační formuláře i navrhované texty jsou veřejně dostupné:

1) v databázi Evropské komise: http://ec.europa.eu/growth/tools-databases/tbt/en/search/

2) v databázi WTO: https://docs.wto.org/dol2fe/Pages/FE_Search/FE_S_S001.aspx


V případě konkrétních dotazů k výše uvedeným notifikacím, které můžete adresovat na , je možné pokusit se získat podrobnější informace přímým dotazem na příslušný Enquiry point dané země.

Upozorňujeme, že případné připomínky k těmto (i jiným) notifikacím TBT je nutno uplatnit nejpozději 20 kalendářních dní před uplynutím uvedených termínů prostřednictvím Informačního střediska WTO/TBT.
Eliška Ďomin
/
kategorie Proexportní servis
zpět