Nové žádosti o autonomní celní suspenze a kvóty (červenec 2020) - možnost podání námitek

V rámci pravidelných informací o systému pozastavení dovozních cel na komponenty a suroviny určené jako vstup do další výroby (autonomní celní suspenze a kvóty) si dovolujeme uveřejnit přehled nově podanýh žádostí (včetně žádostí o změny již platných suspenzí a kvót) s počátkem platnosti od července 2020.

Pokud Vaše firma vyrábí stejný produkt/surovinu/komponent nebo jeho blízký substitut a pozastavením cla by mohlo dojít k ohrožení konkurenceschopnosti Vaší firmy, lze proti nově podané žádosti podat námitku. V takovém případě, prosím, využijte formulář pro podání námitky a vyplněný ho ve formátu MS Word zašlete na adresy Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., a to nejpozději do 13. prosince 2019.

Námitky lze ze stejného důvodu uplatnit taktéž vůči již platným celním suspenzím a kvótám, v tomto případě však nejpozději do 8. listopadu 2019. Přehled platných celních suspenzí a kvót naleznete na webových stránkách MPO, popř. v databázi Evropské komise. Po podání námitky by Vaše firma měla být kontaktována žadatelem za účelem další komunikace a výměny příslušné dokumentace.

V případě zájmu o danou celní suspenzi lze žádost naopak podpořit nebo se stát spolužadatelem. V tomto případě využijte kontakty níže.

Více informací o systému pozastavení cel, včetně potřebných formulářů, lze nalézt na webu MPO.

S případnými dotazy se můžete obrátit na Ministerstvo průmyslu a obchodu:
Ing. Tomáš Hurych, tel.: 224 852 975, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Mgr. Ota Šimák — vedoucí oddělení, tel.: 224 852 773, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

Eliška Ďomin
/
kategorie Proexportní servis
zpět