Celní suspenze - COVID-19

Vzhledem k mimořádné situaci v souvislosti s COVID-19 byl prodloužen termín pro podání žádostí o autonomní celní suspenze pro komponenty/suroviny, které se v EU nevyrábějí, a jsou určeny pro použití při výrobě zdravotnických/ochranných produktů přímo souvisejících se zvládnutím nákazy COVID-19.

I když jde o začátek platnosti případné suspenze až od ledna 2021, jedná se o další možnost podpory konkurenceschopnosti českých firem, pokud jde o výrobu zdravotnických, ochranných a souvisejících prostředků.

Termín pro podání žádostí Evropské komisi byl stanoven na 4. května. Z důvodu ponechání prostoru pro úpravy/opravy žádostí, je potřeba zaslat žádosti do 23. dubna 2020 (včetně) elektronicky na adresy Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.<mailto:Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.;, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.<mailto:Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.;, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.<mailto:Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.;.

Podávání těchto žádostí se řídí standardními procedurami platnými pro celní suspenze. Více informací o podání žádostí naleznete tradičně na webu MPO.
Eliška Ďomin
/
kategorie Proexportní servis
zpět