Notifikace technických předpisů WTO - 18. týden 2020

Níže pro informaci zveřejňujeme notifikace technických předpisů, které byly umístěny na webových stránkách WTO v 18. týdnu roku 2020 a které by v budoucnu mohly ovlivnit případné obchodní vztahy ČR s vybranými prioritními zeměmi.

Jedná se konkrétně o tyto případy:

G/TBT/N/USA/1614

27. 4.

Obchodní a průmyslové ventilátory

Petice požaduje, aby DOE pokračovalo v předchozím zákonodárném úsilí o vytvoření federálního zkušebního postupu pro obchodní a průmyslové ventilátory tak, aby takový zkušební postup byl založen na připravované průmyslové zkušební metodě.
The petition, which appears at the end of this document, requests that DOE resume a previous DOE rulemaking effort to establish a Federal test procedure for commercial and industrial fans, and that such test procedure be based on an upcoming industry test method.

Lhůta pro připomínky: 26. 5. 2020

G/TBT/N/VNM/165

27. 4.

Benzín, motorová nafta, biopalivo

Tento návrh technického předpisu stanoví limity technických specifikací týkajících se bezpečnosti, zdraví, životního prostředí a požadavků na řízení kvality benzínů, nafty a biopaliv.
This draft technical regulation stipulates the limit of technical specifications concerning safety, healthy, environment and the requirements for quality management for gasolines, diesel fuel oils and biofuels.

Lhůta pro připomínky: 26. 6. 2020

Notifikační formuláře i navrhované texty jsou veřejně dostupné:

1) v databázi Evropské komise: http://ec.europa.eu/growth/tools-databases/tbt/en/search/

2) v databázi WTO: https://docs.wto.org/dol2fe/Pages/FE_Search/FE_S_S001.aspx


 V případě konkrétních dotazů k výše uvedeným notifikacím, které můžete adresovat na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., je možné pokusit se získat podrobnější informace přímým dotazem na příslušný Enquiry point dané země.

Upozorňujeme, že případné připomínky k těmto (i jiným) notifikacím TBT je nutno uplatnit nejpozději 20 kalendářních dní před uplynutím uvedených termínů prostřednictvím Informačního střediska WTO/TBT , Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. 

 

Eliška Ďomin
/
kategorie Proexportní servis
zpět