Autonomní celní suspenze s platností od ledna 2022

V rámci pravidelných informací k systému autonomních celních suspenzí a kvót (pozastavení dovozních cel) uveřejňujeme seznam nových žádostí a žádostí o změnu již platných celních suspenzí. Platnost těchto opatření bude v případě jejich schválení od ledna 2022.

V případě, že Vaše společnost vyrábí totožný výrobek/surovinu nebo blízký substitut a schválením některé z žádostí by byla ohrožena konkurenceschopnost Vaší firmy, lze vůči žádosti podat námitku, a to nejpozději do 9. června 2021. Námitku je možné vznést také vůči již platné celní suspenzi - v tomto případě však nejpozději do 14. května 2021.

Pro uplatnění námitky, prosím, využijte přiložený formulář námitky a vyplněný ve formátu MS Word ho zašlete na adresy Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.,  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Námitka bude předána firmě, která je žadatelem o danou celní suspenzi. Následovat by měla výměna technické/odborné dokumentace a rozhodnutí, zda daný komponent nebo surovina vyhovuje žadateli po stránce kvality.

Více informací o systému celních suspenzí, včetně seznamů již platných pozastavení a kvót, naleznete na webu MPO https://www.mpo.cz/cz/zahranicni-obchod/spolecna-obchodni-politika-eu/pozastaveni-cel-na-suroviny-a-polotovary/autonomni-celni-suspenze-a-celni-kvoty--10962/ .

Seznam žádostí o celní suspenze pro leden 2022 k dispozici zde.

Eliška Ďomin
/
kategorie Proexportní servis
zpět