Autonomní celní suspenze - seznam žádostí (platnost červenec 2022) a možnost podání námitky

V rámci pravidelných informací k systému autonomních celních suspenzí a kvót (pozastavení dovozních cel) Vám zasíláme seznam nových žádostí a žádostí o změnu již platných celních suspenzí. Platnost těchto opatření bude v případě jejich schválení od července 2022.

V případě, že Vaše společnost vyrábí totožný výrobek/surovinu nebo blízký substitut a schválením některé z žádostí by byla ohrožena konkurenceschopnost Vaší firmy, lze vůči žádosti podat námitku, a to nejpozději do 8. prosince 2021. Námitku je možné vznést také vůči již platné celní suspenzi - v tomto případě však nejpozději do 10. listopadu 2021.

Pro uplatnění námitky, prosím, využijte přiložený formulář námitky a vyplněný ve formátu MS Word ho zašlete na adresy Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Námitka bude předána firmě, která je žadatelem o danou celní suspenzi. Následovat by měla výměna technické/odborné dokumentace a rozhodnutí, zda daný komponent nebo surovina vyhovuje žadateli po stránce kvality.

Více informací o systému celních suspenzí, včetně seznamů již platných pozastavení a kvót, naleznete na webu MPO https://www.mpo.cz/cz/zahranicni-obchod/spolecna-obchodni-politika-eu/pozastaveni-cel-na-suroviny-a-polotovary/autonomni-celni-suspenze-a-celni-kvoty--10962/ .

V případě dotazů, prosím, využijte kontakty výše.

Seznam nových žádostí k dispozici zde

Eliška Ďomin
/
kategorie Proexportní servis
zpět