Neřízený "BREXIT" - velká hrozba pro podnikání

Podělte se s námi o možné dopady "neřízeného" BREXITU na vaši firmu a podpořte tak naši výzvu oběma stranám, aby urychleně směřovaly k dohodě. Čas se krátí a varianta, že dohody nebude dosaženo, není zažehnána.


Pro zachování bezcelního plynulého obchodu a vzájemného přístupu na trh EU a Velké Británie, tak jak ho znáte nyní, je potřeba nastavit přechodné období, které pokryje čas mezi prvním dnem po BREXITU a začátkem platnosti nové obchodní dohody mezi EU a Británií, jako třetí zemí.

Toto období může trvat cca 2 roky a je pro zachování dobrých obchodních vztahů velmi důležité. Pokud nebude dosaženo, dojde k tzv. "cliff edge", tedy "pád z útesu". Pro podniky by to znamenalo radikální a rychlé zhoršení podmínek, neboť by se pak obchod řídil pravidly WTO, která zaručují výrazně menší liberalizaci, než je uvnitř EU. Vznikla by řada technických i celních bariér a pod. 

Prosíme o vyplnění tohoto dotazníku - nebo alespoň částí, které jsou pro vás relevantní. 
Data předáme naší střešní organizaci BusinessEurope v Bruselu a budeme tlačit na vyjednavače obou stran, aby se snažili dosáhnout jasné a funkční dohody.
Data budou před zveřejněním anonymizována - nebude uveden názve firmy a pod.

Dotazník prosím zašlete do 11.10. 2017 na:
Pavel Fára (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.)
Zástupce ředitele Sekce mezinárodních vztahů
Svaz průmyslu a dopravy ČR


Děkujeme za váš čas a ochotu.

Fára Pavel
/
kategorie Obchodní politika
zpět