Nabídka účasti v podnikatelské misi v oblasti Smart City do Hongkongu a Shenzenu 12.-16. listopadu 2018

Dovolujeme si předat Vám pozvánku Generálního konzulátu ČR v Hong Kongu k účasti na podnikatelské misi v oblasti Smart City do Hongkongu a Shenzenu, která se uskuteční v termínu 12.-16. listopadu 2018.

Generální konzulát ČR v Hongkongu pořádá v rámci projektů ekonomické diplomacie financovaných MZV ČR a s finanční podporou Úřadu vlády ČR podnikatelskou misi zaměřenou na informační služby a problematiku Smart City. Termín realizace projektu od 12. do 16. listopadu 2018 byl zvolen v návaznosti na technologický veletrh HiTech China v sousedním Shenzenu, který mise rovněž navštíví.

Cílem projektu je navázat přímou obchodní a vědecko-technickou spolupráci českých firem a institucí s partnery v Hongkongu v těchto perspektivních oborech: informační služby, smart city, umělá inteligence.

V Hongkongu existuje řada finančních stimulů a investičních firem, které podporují inovativní záměry. Příkladem státní podpory je v září 2017 vyhlášený program Innovation and Technology Venture Fund v hodnotě 5,3 mld. CZK, kterého se mohou zúčastnit i zahraniční subjekty. V prosinci 2017 místní vláda zveřejnila svou vizi o transformaci města s názvem „Smart City Blueprint for Hong Kong“. Dokument popisuje rozvojový plán města na příští období v šesti hlavních oblastech: Smart Mobility, Smart Living, Smart Environment, Smart People, Smart Government, Smart Economy. Celkem vláda plánuje do Smart City investovat do roku 2035 úctyhodných 500 mld. HK dolarů/1 400 mld. Kč. Celý dokument je zde.

Hlavním hongkongským partnerem v projektu je Hong Kong Science &Technology Park, který realizuje státní politiku podpory inovací a technologií vč. inkubátorů pro start-upy, a dále Hong Kong General Chamber of Commerce. Součástí programu mise jsou jednání s vybranými firmami, konsorciem Hong Kong Smart City a se státními institucemi InvestHK, Trade Development Council, Innovation and Technology Commission a Office of the Government Chief Information Officer, který je garantem „Smart City“ v Hongkongu.

Na jednání v Hongkongu naváže návštěva největšího technologického veletrhu v Číně HiTech China v přilehlém městě Shenzen, které je považováno za „největší továrnu světa“. Zde budou mít účastníci mise možnost prezentovat se na samostatném českém semináři, který připravuje společně s českou expozicí na veletrhu zahraniční kancelář CzechTrade v Guangzhou.

Čeští účastníci podnikatelské mise si hradí jen cestovní náklady. Konzulát zajistí místní dopravu mikrobusem, zasedací místnosti a společenský podnik s hongkongskými partnery. Zájemci o účast se mohou do 30. září 2018 přihlásit na adrese: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Autor informace: Milan Vágner, konzul pro obchod a ekonomiku, Generální konzulát ČR v Hongkongu

Šeráková Petra
/
kategorie Podnikatelské mise a semináře
zpět