Jednání s delegací z města Zhuhai (Čína)

Dne 15.11.2018 proběhlo na Svazu průmyslu a dopravy České republiky jednání se zástupci Department of Commerce města Zhuhai (Čína) v kooperaci se společností Govin Group. Tématem tohoto jednání byla především kooperace v oblasti zdravotní techniky, představeny ale byly i možnosti spolupráce ze strany SPČR a českých firem.


Jednání se za českou stranu účastnila Ing. Nicola Andrsová, Head of Project Department ze společnosti Govin Group, Mgr. Pavel Fára, zástupce ředitele sekce mezinárodních vztahů SPČR a pan Jakub Kukula, Executive director ze společnosti Bristlecone. Za čínskou stranu se jednání účastnili zástupci Department of Commerce města Zhuhai a zástupci jednotlivých čínských společností, vyrábějící zdravotnickou techniku.

"Výroba zdravotnické techniky a materiálu je v ČR významným oborem, i vzhledem ke stárnutí populace v Číně, je zde rostoucí prostor ke spolupráci. Svaz průmyslu a dopravy ČR dlouhodobě podporuje export českých výrobků do Číny, ve snaze zlepšit bilanci našeho vzájemného obchodu," uvedl Pavel Fára.IMG 5300

V průběhu jednání byly představeny jednotlivé asociace a firmy, které se jednání zúčastnily, ale také možnosti spolupráce mezi českou a čínskou stranou. Velký zájem byl o možnost navázání spolupráce se společnostmi, zabývající se výrobou a vývojem zdravotnické techniky, zejména pak rentgenů a přístrojů magnetické resonance.

Již nyní se delegace chystá na další cestu do České republiky, při které by na toto téma mohla navázat a uzavřít partnerství, či projekt s konkrétními společnostmi v ČR.

Fára Pavel
/
kategorie Podnikatelské mise a semináře
zpět