Dopravně-logistické informace před brexitem

Svaz průmyslu a dopravy si Vás dovoluje Vás upozornit na tři zajímavé akce týkající se dopravy a logistiky po brexitu.


Dopravně logistický webinář

Prvním z nich je dopravně-logistický webinář pořádaný britskou vládou. Dotkne se oblastí jako tranzitní režimy, otázky DPH, zjednodušené postupy atd. Nejbližší webinář proběhne ve čtvrtek 10. října v 9:00 hodin (CET). Jde o internetový seminář, ke kterému potřebujete pouze webový prohlížeč a registraci, kterou si je možné jednoduše vyřídit zde.


Informační konference o dopravní logistice

Další související akcí bude informační konference Dopravní logistika mezi Velkou Británií a EU po brexitu pořádaná na Úřadu vlády ČR ve spolupráci se Zastoupením Evropské komise v ČR v pátek 11. října od 14:00 na nábřeží Edvarda Beneše 4 v Praze. Tato informační konference proběhne za účasti expertů z Generálního ředitelství cel, dále hostů z Francie, Nizozemí a Belgie a bude zaměřena na praktické otázky týkající se logistických a spedičních pravidel a formalit po vystoupení Velké Británie z EU. Akce je otevřená i firmám. Svou případnou účast prosím potvrďte na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. do 14:00 dne 9. října.
Více informací, včetně relevantních kontaktů, naleznete v přiložené pozvánce. 

Industry Day na MPO

A konečně ve čtvrtek 17. října proběhne na Ministerstvu průmyslu a obchodu (na adrese Politických vězňů 20, Praha 1) další tzv. Den průmyslu (Industry Day), tentokrát na téma Opatření na hranicích Spojeného království v případě tvrdého brexitu. Cílem akce je prezentovat očekávané změny administrativních procedur, které by se mohly projevit napříč koncovými dodavatelskými řetězci poté, co Spojené království opustí EU. Rovněž umožní zástupcům soukromého sektoru sdílet své obavy a očekávané problémy s fungováním obchodu se Spojeným královstvím. Účastníci budou mít příležitost položit otázky a získat odpovědi od kvalifikovaných britských státních úředníků. Tlumočení z angličtiny do češtiny bude zajištěno. Podrobnější program bude mít MPO k dispozici v dohledné době.

Olga Rozsívalová
/
kategorie Podnikatelské mise a semináře
zpět