Pozvánka na seminář „Možnosti zahraničních investic na Kubě“

Ministerstvo zemědělství ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu a za podpory Velvyslanectví Kubánské republiky v Praze pořádá ve středu 19. 2. 2020 od 10:00 seminář k prezentaci investičních příležitostí v Kubánské republice.

Kuba je perspektivním teritoriem pro vývoz z České republiky, ale výhledově i zemí nabízející možnosti pro investice českých firem do řady oborů. Mezi nejdůležitější investiční oblasti na Kubě patří infrastruktura pro cestovní ruch, vyhledávání surovin, těžba niklu a ropy, stavebnictví, doprava a spoje. V souvislosti s potřebou zásobování turistických destinací i domácího trhu, nutností nahradit dovozy a zvýšit efektivitu a kvalitu produkce roste rovněž potřeba investic do zemědělské výroby a potravinářského průmyslu.

Přehled investičních příležitostí je každoročně prezentován v souhrnné publikaci Ministerstva zahraničního obchodu a zahraničních investic na stránkách Kubánské obchodní komory (www.camaracuba.cu) u příležitosti všeobecného veletrhu FIHAV. Můžete si rovněž stáhnout publikaci investičních příležitostí Ministerstva zemědělství.

Na semináři „Možnosti zahraničních investic na Kubě“ vystoupí pozvaní kubánští experti z oblasti podpory a realizace investic a odborníci z Ministerstva potravinářské výroby Kuby. Účastníci tak budou mít možnost prodiskutovat podmínky pro investování na Kubě a vznést dotazy ke konkrétním nabídkám a projektům. Seminář je také vhodnou příležitostí k diskuzi o dalších obchodních možnostech.

Z kubánské strany byla doposud potvrzena účast zástupců Ministerstva potravinářské výroby Kuby (MINAL) a v jednání je účast specialisty Ministerstva zemědělství (MINAG), případně Kubánské obchodní komory. Pozváni budou zástupci České exportní banky, EGAP a podnikatelských svazů.

V nejbližší době budeme informovat o konkrétních kubánských účastnících a jejich specializaci a zašleme program. Uvítáme sdílení informací o této akci mezi další případné zájemce z podnikatelského sektoru.

Účast na semináři a občerstvení jsou zdarma. Z kapacitních důvodů je nutná předchozí registrace (nejpozději do 12. 2. 2020) na e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Šeráková Petra
/
kategorie Podnikatelské mise a semináře
zpět