Myanmarské podnikatele láká spolupráce s českými firmami

x2016-09-05 Podnikatelské forum - Myanmar 31

Svaz průmyslu a dopravy ČR uspořádal v pondělí 5. září 2016 v Černínském paláci v Praze podnikatelské fórum s myanmarskými podnikateli ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí.

Podnikatelská delegace myanmarských firem, kterou vedl předseda International Business Promotion Centre (IBPC) pan Aik  Htun, přijela do Prahy navázat obchodní kontakty a partnerství. Delegace byla složena z 33 zástupců firem z různých sektorů i zástupců vzdělávacích institucí, kteří se zajímají např. o strojírenské výrobky v oblasti energetiky, stavebnictví, o zemědělské produkty a techniku. Firmy projevily rovněž zájem o školení technicky zaměřených zaměstnanců nebo o navázání spolupráce s technickými univerzitami v Česku.

"České firmy mají vysokou technologickou úroveň, zvláště ve strojírenství, a mají skvělé know-how,"  řekl na podnikatelském fóru pan Aik Htun. Myanmar má  bohaté přírodní zdroje, výhodnou geografickou polohu mezi Indií, Čínou a Thajskem, velký potenciál pracovní síly a významný spotřební trh. Myanmarský průmysl je třeba modernizovat, je třeba vystavět infrastrukturu, velké investice míří také do vodohospodářství. Individuální jednání firem trvající dvě hodiny byla důkazem toho, že je o vzájemnou spolupráci mezi myanmarskými a českými firmami zájem. Za českou stranu se zúčastnilo na čtyři desítky podnikatelů.

Viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR František Chaloupecký s předsedou IBPC Htunem dohodu o spolupráci, na kterou Svaz průmyslu a dopravy ČR naváže pří organizaci podnikatelské mise do Myanmaru.

Ke stažení:

Seznam mynmarských firem.xlsx

 

Sabina Tančevová
/
kategorie Podnikatelské mise a semináře
zpět