ITOCHU CORPORATION, organizační složka

Na samém počátku působení v ČR se společnost ITOCHU Corp. zaměřovala zejména na dovoz textilních materiálů a strojů, později se s různými japonskými partnery podílela na realizaci několika strojírenských projektů, jako např. na projektu linky na výrobu polypropylenu v Litvínově spojeném s vývozem jejich produktů do Asie, dodávky sklářských strojů NEG do Kavalier Glass v Sázavě nebo odsíření hnědouhelné elektrárny ve Chvaleticích. ITOCHU Praha také pomáhala v 90. letech proniknout na český trh nové automobilce KIA Motors a později také SUZUKI MOTOR, založením výhradních dovozců obou těchto značek do ČR. ITOCHU již z obou těchto firem vystoupilo. Dodnes ITOCHU dodává na náš trh různé speciální plasty, pryže, aminokyseliny do krmných směsí, textilní vlákna a příze, barviva i pomocné textilní prostředky a některé další chemikálie, hliníkové cívky pro výrobu žeber výměníků klimatizačních jednotek.
Mateřská společnost ITOCHU Corporation se skládá celkem ze sedmi divizí (Textil; Kovy a minerály; Potraviny; Strojírenství, Energetika chemie; Spotřební produkty a reality) a po celém světě má více než sto svých zastoupení. Úkolem organizační složky ITOCHU Corporation v České republice je vyhledávání obchodních příležitostí a zprostředkování vztahů. Vlastní obchod je pak realizován mezi českým partnerem a některou z plnohodnotných poboček nebo dceřiných firem ITOCHU Corp. Společnost má zájem o speciální produkty a české patenty z různých průmyslových oborů, které by se daly představit nejen na japonském trhu, ale i širším asijském trhu.
ITOCHU Corporation působí v ČR již od roku 1967, dříve do r. 1993 pod jménem C.Itoh & Co., Ltd. jako reprezentační kancelář s hlavním úkolem zprostředkování obchodních příležitostí pro mateřskou společnost v Japonsku a pobočky v Německu, Francii a Británii a Číně. Obratově největší komoditou pražské kanceláře jsou v současnosti dodávky směsného oxidu uranu U3O8 pro jadernou elektrárnu. V posledních letech se firma zaměřuje více na vývoz z ČR, například vývoz českého kaprolaktamu do Asie. Podařilo se také úspěšně prezentovat několik českých renomovaných výrobců montážních linek při navyšování kapacity v Magyar Suzuki.
Ostrovní 126/30
Nové Město
110 00 Praha
50.0807983N, 14.4186017E
Reg. ID: 15268667
Phone: +420 224 933 336
Membership Of Association
Confederation of Industry of the Czech Republic

More information available only to members of Confederation

Private Area Acces Members Only

If the shown information are not up-to-date, please, contact the member database administrator using e-mail at: lcechova@spcr.cz

back