Svaz průmyslu a dopravy ČR řeší praktické a legislativní problémy zaměstnavatelů pomocí projektu NORD.
Analýza Svazu průmyslu a dopravy ČR zjišťovala spolupráci firem a škol Jihomoravský a Ústecký kraj.
SP ČR si nechal zpracovat studii, jejíž hlavním cílem bylo poskytnout hodnověrné údaje o produktivitě práce, úrovni odměňování a vztahu mezi produktivitou práce a výší mezd v ČR v letech 1995-2014.
Svaz je partnerem v projektu, který se zabývá zkracováním pracovní doby a flexibilními formami práce.
SP ČR se již více než 15 let zapojuje do realizace projektů na národní i mezinárodní úrovni v roli partnera i koordinátora. Zahraniční projekty byly zpočátku zaměřeny především na získávání zkušeností v oblasti řízení lidských zdrojů prostřednictvím stáží v zemích EU či Japonsku. Později se projekty soustředily na problematiku vzdělávání, rozvoj kompetencí, vytváření výukových modulů, zvyšování podnikové kultury a etiky a volný pohyb pracovních sil. V posledních dvou letech se nosnými tématy zahraniční projektové spolupráce staly podpora sociálního dialogu, komparace flexibilních forem práce a stárnutí pracovní síly.
SP ČR je spolu se svým partnerem Českomoravskou konfederací odborových svazů realizátorem projektu s názvem „Propojování národního, odvětvového a regionálního sociálního dialogu v ČR“.
Od října 2013 se v jeho rámci uskutečnilo 240 diskuzních fór.
Národní dohodu v oblasti rozvoje lidských zdrojů k dnešnímu dni podepsali všichni strategičtí partneři.
SP ČR se stal partnerem projektu, který je koncipován jako základ vzájemné spolupráce sociálních partnerů zastupujících zaměstnavatele i zaměstnance v RHSD ČR, ke kterému se přihlásili všichni účastníci RHSD (ČMKOS, ASO, SP ČR, KZPS). Projekt se skládá z 5 základních klíčových aktivit, které uceleně vytváří výše zmiňovaný projekt, který bude naplňovat stanovené cíle v souladu s potřebami posilování sociálního dialogu v ČR na národní, regionální, odvětvové i podnikové úrovni.