Manipulační vozíky a legislativa

Kvalifikace obsluhy manipulačních vozíků, jejich provoz na pozemních komunikacích, ověřování zdravotní způsobilosti a pracovní doba v dopravě.

Právník/právnička do největší zaměstnavatelské organizace

Analyzujete rádi paragrafy a ustanovení z oblasti českého pracovního práva a zaměstnanosti? Stejně tak Vás baví řešit legislativu v oblasti sociální politiky Evropské unie, baví Vás vyjednávání legislativních předpisů a vyloženě si libujete ve sledování legislativního procesu na národní i evropské úrovni? Chcete se podílet na reformě českého pracovního práva zejména s ohledem na nastupující digitalizaci a automatizaci? Pak hledáme právě Vás.

Novinky v oblasti insolvencí

Novinky se týkají např. odkladu povinnosti dlužníka podat na sebe insolvenční návrh či opatření týkající se zrušení schváleného oddlužení.

Stanovisko k návrhu novely zákona o podpoře výzkumu, vývoje a inovací.

Svaz průmyslu a dopravy ČR podporuje předložený návrh zákona, kterým se mění zákon č. 130/2002 Sb., o podpoře výzkumu, experimentálního vývoje a inovací (VaVaI). Zejména oceňuje zavedení podpory inovací, zahrnutí i jiných než dotačních nástrojů podpory VaVaI, zjednodušení systému podpory včetně jeho větší flexibility a zakotvení role Reprezentace podnikového výzkumu.