Priority a požadavky SP ČR v oblasti výzkumu, vývoje a inovací nalezenete zde.

 

Stanovisko k ukončení projektu Národního inovačního fondu

SP ČR je zklamán, že se Národní inovační fond ani v tomto programovém období nedaří zřídit. Po mnoha letech příprav a investování nemalého finančního i intelektuálního kapitálu je projekt Národního inovačního fondu (NIF) Ministerstvem průmyslu a obchodu zrušen.

Spektrum 2Q/2018

O umělé inteligenci jako součásti běžného života, podpoře exportu či Průmyslu 4.0 čtěte v novém Spektru.

Seminář Financování inovací a rozvoje podnikání: vouchery, dotace a finanční nástroje

Jste jednatel a manažer a ve firmě řešíte, jak financovat inovační projekty a její rozvoj? Zajímají Vás aktuální zdroje na financování studií proveditelnosti, transferu technologií, technologií pro průmysl 4.0 nebo rozšíření prostor pro podnikání? Jste start-up z Prahy a hledáte podporu na koučink, mentoring, návštěvy veletrhů a inkubátorů v zahraničí?

Stanovisko k návrhu na změnu některých usnesení vlády

Svaz požaduje zachování úkolů předkládání informací o postupu liberalizace železniční dopravy a informací o výstupech hodnocení projektů účelové podpory velkých infrastruktur pro výzkum, experimentální vývoj a inovace.

Harmonogram výzev OP PIK na rok 2018

Na webových stránkách ministerstva průmyslu a obchodu byly zveřejněny aktualizované harmonogramy výzev. A to konkrétně Harmonogram výzev Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost pro rok 2018 a Harmonogram výzev OP PIK pro rok 2017 (aktualizovaná verze k 31. 12. 2017).