Nanoden v Bruselu 2018

3. květen 2018 08:30 - 11:00

Nanoden v Bruselu 2018

Evropský parlament, sál PHS 5B001
3. květen 2018

Chcete se podívat, jak budeme přímo v Evropském parlamentu vyrábět nanovlákno?

Účelem akce je posílení mezinárodního obrazu České republiky jako nanotechnologického inkubátoru EU. Akce proběhne ve spolupráci Asociace nanotechnologického průmyslu ČR s místopředsedou EP Pavlem Teličkou pod patronací frakce ALDE. Partnery akce jsou dále Czechinvest, TC AV, CZELO, Enterprise Europe Network a Nanoprogress.

PROGRAM
  • Úvodní slovo Pavel Telička /Místopředseda Evropského parlamentu/
  • Keynote Jiří Kůs /Předseda Asociace nanotechnologického průmyslu ČR/
  • Peter Dröll /Ředitel, Průmyslové technologie, Evropská komise/
  • Claude Turmes /Skupina Zelených EFA Group/

PANELOVÁ DISKUZE

  • /Zástupci českých nanotechnologických firem, Pavel Telička/
Součástí akce bude výstava nanotechnologických výrobků českých firem. Jako první v historii Evropského parlamentu budeme přímo v jeho budově vyrábět nanovlákno, které se používá nejen na filtraci vzduchu, vody nebo v potravinářství při výrobě vína ale také pomáhá alergikům v protiroztočových lůžkovinách. Předvedeme nanooptiku, přenosné nanočističky vzduchu, 3D nanobaterii, nanovlákenné respirátory a ještě mnohem více. Návštěvníci si vyzkouší si zázračnou hydrofóbní nanokravatu i nanokosmetiku.

Součástí akce bude výstava nanotechnologických výrobků českých firem. Uvidíte na vlastní oči výrobu nanovlákna, které se používá nejen na filtraci vzduchu, vody nebo v potravinářství při výrobě vína ale také pomáhá alergikům v protiroztočových lůžkovinách. Ukážeme Vám nanooptiku, přenosné nanočističky vzduchu, 3D nanobaterii, nanovlákenné respirátory a ještě mnohem více. Vyzkoušíte si zázračnou hydrofóbní nanokravatu i nanokosmetiku, možná také budete moci ochutnat pitnou vodu vyrobenou nanotechnologicky z prasečí kejdy.

Registrace a více informací: http://www.nanoasociace.cz/pozvanka-nanoden-bruselu/
Zpět