Prodej ostravské hutě dokončen. ArcelorMittal Ostrava se změní na Liberty Ostrava

Skupina ArcelorMittal dnes dokončila prodej ostravské huti, kterou se souhlasem Evropské komise koupila skupina Liberty Steel, součást globálního koncernu GFG Alliance, který vlastní Brit Sandžív Gupta. Od 1. července 2019 přebírá Liberty Steel řízení ostravské huti.

„Prodej huti byl úspěšně dokončen a já děkuji všem zaměstnancům, kteří i přes dlouhé čekání na nového vlastníka pracovali s nezměrným nasazením, abychom splnili stanovené cíle. Název společnosti se sice změní, ale výroba oceli v huti, která zde působí už bezmála 70 let, bude pokračovat,“ uvedl k prodeji Ašók Patil, generální ředitel ostravské huti.

Po zápisu do obchodního rejstříku dojde ke změně obchodní značky huti na Liberty Ostrava a.s. Změna se týká i všech dceřiných společností v areálu ostravské huti. Prvním krokem nového vlastníka bude se seznámit se zaměstnanci a zahájit 100denní analýzu, jejímž cílem je podrobně zmapovat veškeré procesy a určit rozvojový plán huti do budoucna.

Prodej ostravské huti odstartoval v loňském roce, kdy skupina ArcelorMittal oznámila záměr akvizice italské huti Ilva, za kterou si EK vyžádala kompenzace v podobě prodeje několika evropských podniků ArcelorMittal. Letos v dubnu potvrdila EK skupinu Liberty jako vhodného kupce a po necelém čtvrt roce byla podepsána smlouva o prodeji.

Názvy společností ve skupině ArcelorMittal Ostrava po zápisu do OR:

Původní název společnosti Nový název společnosti
ArcelorMittal Ostrava a.s Liberty Ostrava a.s.
ArcelorMittal Tubular Products Ostrava a.s. Liberty Tubular Products Ostrava a.s.
ArcelorMittal Engineering Products Ostrava s.r.o Liberty Engineering Products Ostrava s.r.o.
ArcelorMittal Distribution Solutions Czech Republic s.r.o. Liberty Distribution Ostrava s.r.o.
ArcelorMittal Technotron s.r.o. Liberty Technotron s.r.o.
ArcelorMittal Commercial CZ, k.s. Liberty Commercial Czech Republic, k. s.
kategorie Z členské základny
zpět