Je vzdělávání na základních školách v souladu s potřebami trhu práce?

V průběhu prosince 2016 až ledna 2017 se školy i zaměstnavatelé z Ústeckého a Jihomoravského kraje zapojili do dotazníkového šetření, které je součástí unikátní analýzy souladu hospodářského profilu regionu s výsledky vzdělávání na úrovni základního školství. Analýzu zpracoval Svaz průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) ve spolupráci s agenturou CzechInvest a Mendelovou univerzitou v Brně.
 


Jedním z klíčových nedostatků při ekonomickém rozvoji regionů je nesoulad potřeb trhu práce s profilem absolventů středních a vysokých škol. Základy budoucího profesního uplatnění jsou přitom žákům poskytovány již v průběhu devíti let na základní škole. Bylo proto potřeba získat přesnější a relevantnější informace o tom, jakým způsobem základní škola působí na profesní formování žáků, a jak je otevřená pro spolupráci s budoucími zaměstnavateli těchto žáků.

Výstupy analýzy jsou veřejně přístupné na webových stránkách www.spcr.cz a budou prezentovány na společném setkání firem a základních škol v dubnu 2017 v Ústí nad Labem, na které Vás srdečně zveme.


Pozvánka s přesným datem a místem konání bude uveřejněna na webu www.spcr.cz/svaz-v-regionech v nejbližších dnech.

Bližší informace k Analýze Vám zprostředkuje regionální zastoupení SP ČR:

  • Pro Ústecký kraj: regionální manažerka Radka Šplíchalová (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.)
  • Pro Jihomoravský kraj: regionální manažerka Kateřina Budínková (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.)
Kateřina Pavlíková
/
kategorie Svaz v regionech
zpět