SOLAR GLOBAL a.s.

Solar Global, a.s. byla založena v roce 2009 se záměrem investovat do fotovoltaických elektráren (FVE) v ČR. V letech 2009–2010 připravila k realizaci 26 solárních projektů. Polovina projektů byla prodána a 13 FVE si nechala postavit a dodnes je spravuje. Do skupiny Solar Global začaly postupně přibývat další společnosti. Nejvýznamnější z nich je Solar Global Service, a.s., která realizovala výstavbu několika stovek FVE a servisuje 62 elektráren s celkovým výkonem více jak 100 MW. Další společností skupiny Solar Global je Solar Global Investments, a.s., která se zaměřuje na investice v oblasti moderní energetiky. V nedávné době byly založeny společnosti Solar Global Roofs, a.s. a Solar Global Energy, a.s.. Solar Global Roofs staví střešní FVE a Solar Global Energy obchoduje s elektrickou energií.
Společnost investuje do inovativních řešení v oblasti zelené energetiky a instalací, bateriových akumulačních systémů a podporuje vědu a výzkum v ČR. Nejnověji majitelé skupiny založili Fond obnovitelných energií, s jehož pomocí hodlají v budoucnu provádět většinu investic do OZE.
Solar Global a.s. patří k nejvýznamnějším soukromým investorům do obnovitelných zdrojů energie (OZE). Skupina vlastní zdroje o celkovém instalovaném výkonu přesahujícím 30 MW a další zdroje nakupuje a staví. Prostřednictvím svých dceřiných společností poskytuje servisní služby stovkám instalací malých a velkých fotovoltaických elektráren, obchoduje s elektrickou energií, poskytuje řešení pro střešní fotovoltaické instalace a nezávislé ostrovní systémy.
Křižíkova 680/10b
Karlín
186 00 Praha
50.0764089N, 14.4242200E
Reg. ID: 28328451
VAT ID: Skupinove_DPH
Phone: +420 733 141 641
Membership Of Association
Czech Photovoltaic Industry Association

More information available only to members of Confederation

Private Area Acces Members Only

If the shown information are not up-to-date, please, contact the member database administrator using e-mail at: lcechova@spcr.cz

back