Inovace od myšlenky k pacientovi

Národní technická knihovna
Technická 2710/6, Praha 6
26. březen 2020 10:00 - 15:00

KONFERENCE JE ODLOŽENA!

Nenechte si ujít konferenci

Inovace od myšlenky k pacientovi. Cesta zdravotnických technologií k dennímu využití

Zájmové sdružení CzechMed Vás zve na konferenci, která se bude věnovat tématu inovací v širší perspektivě. Vývoj medicínských inovací, legislativa, úhrada, nákup. Slibujeme jedinečný zážitek. Čekají Vás zajímavé diskuse s největšími odborníky na danou problematiku. Sami jsme zvědaví, kam nás téma nasměruje a jak se nám podaří rozhýbat trh kupředu.

Účast a vystoupení na konferenci již přislíbili: Adam Vojtěch, ministr zdravotnictví a Jaroslav Hanák, prezident Svazu průmyslu a dopravy.

Registrujte se zde.

Podrobnosti k programu zde.

Blok 1: Dodání inovace a inovace dodání
Inovace nejdou zastavit. Posouvají nás kupředu. Léčíme lépe.
Kterými směry jdou inovace? Kdo nebo co je jejich stimulem? Můžeme nějak ohraničit odkud přichází nejvíce inovací a proč? Generujeme v Čechách zásadní inovace? Etické otázky. Jsme připraveni zvládat příchod technologií? Inovativní způsob organizace péče, která v současné chvíli už sama o sobě nemusí být efektivní.

Blok 2: Ještě 60 dní a svět bude jinak. MDR.
Inovace z pohledu regulátora. Vstup nových řešení na trh.
Byla dodržena předsevzetí, která má MDR ve své preambuli? Zlepšení přístupu pacienta k inovacím a větší bezpečí. Naplňuje MDR tato očekávání. Jaký je stav příprav na MDR v Čechách a v Evropě? Jak jsou na tom české notifikované osoby? Bude zapotřebí nějaký plán B a máme nějaký po ruce? Jaké možnosti se nabízí pro české výrobce? Bude možné dostat se na trh přes posouzení shody?

Blok 3: Úhrada inovací a dostupnost pacientům
Inovace jsou součástí řešení nikoli problému.
Vstup na trh je dnes náročný. Kdo to zaplatí? Kde najít kvalifikované pracovníky? Nemluvíme pouze o zásadních inovacích, ale o věcech a výrobcích, na které jsme byli zvyklí. Může HTA ulehčit vstup zásadních novinek do úhrady? HTA je i o posouzení intervencí. Bude se používat? Kdo má mít kompetenci rozhodovat o úhradách? Co spoluúčast pacienta a privátní připojištění?

Blok 4: Inovace z pohledu nákupu
Stanovisko ministerstva zdravotnictví k tématu kvality.
Co je hodnota a jak ji nakoupíme? Zavádění kvality a principů BVA do nákupní praxe českých nemocnic. Jak dnes nakupují české nemocnice? Nákup na kvalitu. O co při péči jde? Co je hodnotou? Chceme, aby se léčilo správným postupem, výsledkem a zážitkem. Ale jak? Veřejná zakázka je pouze jedním kamínkem do mozaiky. Jakou hodnotu přináší sdružené nákupy?

Zpět