Podnikatelská mise s předsedou vlády ČR do Afriky

Africké země: Etiopie
Keňa, Angola, Ghana, Pobřeží slonoviny. 
3. - 11. listopad 2023

AKTUALIZACE K 22. 9. 2023:
Na základě termínů uvedené v původní pozvánce, viz níže, je možnost přihlášení se na celou podnikatelskou misi do všech zemí již uzavřena. Je však možnost se stále přihlásit v případě zájmu o připojení se k programu pouze ve vybraných zemích. V tomto případě si každý účastník zajišťuje dopravu do dané země a také vízové povinnosti sám. Zájemce o účast na programu pouze ve vybraných zemích prosíme o vyplnění tohoto formuláře do středy 27. 9. 2023 (ve formuláři naleznete také plánované termíny návštěvy v jednotlivých zemích).

 

Úřad vlády ČR a Svaz průmyslu a dopravy ČR Vás zvou k účasti v podnikatelské delegaci vedené prezidentem SP ČR Janem Rafajem, která bude doprovázet předsedu vlády Petra Fialu na jeho cestě po vybraných afrických zemích ve dnech 3. až 11. listopadu 2023. Během této cesty je plánováno navštívit Etiopii, Keňu, Angolu, Ghanu a Pobřeží slonoviny. 

Harmonogram cesty bude zahrnovat byznys fóra a B2B networking/matchmaking v hlavních městech navštívených zemích (tj. Addis Abeba, Nairobi, Luanda, Akkra a Yamoussoukro/Abidžan) a další doprovodné programy, které umožní navázání kontaktů s místním podnikatelským prostředí a zároveň pochopit jejich specifika. Vzhledem k jazykovému zaměření daných zemí bude většina jednání probíhat v angličtině, v Angole je výhodou portugalština, v Pobřeží slonoviny francouzština. Harmonogram celé cesty je ve fázi přípravy a ÚV ČR a SP ČR si vyhrazují právo na případné změny, které budou účastníkům včas komunikovány. 

Účast v této podnikatelské misi je určena pro firmy a organizace, které již mají stávající, či začínající konkrétní projekty ve vybraných zemích. Účast v delegaci doprovázející předsedu vlády České republiky poskytne jedinečnou možnost oslovit a pozvat potenciální či stávající obchodní partnery na vybrané body programu a tím prezentovat svůj strategický záměr a odhodlání rozvíjet aktivity v dané zemi. V rámci přípravy mise jsou pro účastníky plánovány na říjen také hybridní semináře, které poskytnou bližší informace o daných zemích, logistice cesty a také základy protokolu potřebné pro tuto misi. 

Pro firmy a organizace, které se zúčastní celé cesty a poletí celou trasu vládním speciálem činí záloha na účastnický poplatek 129 000 Kč bez DPH (pro členské firmy SP ČR a členy kolektivních členů SP ČR je 10% sleva). 

Do všech zemí, které jsou v rámci této cesty plánovány, je třeba platné vízum. Z tohoto důvodu musí všichni podnikatelé doručit do pátku 22. 9. do sídla SP ČR (Freyova 948/11, Praha 9) své cestovní pasy (platné alespoň 6 měsíců po návratu do ČR), podklady pro žádosti o všechna víza (budou individuálně poskytnuta přihlášeným účastníkům) a také potvrzení o očkování žlutou zimnicí (sken dané stránky z očkovacího průkazu). Upozorňujeme, že z důvodů potřeby získání 5 víz se může stát, že pasy budou navráceny až v době odletu. 

Zájemci o zařazení do této delegace jako první krok vyplní tento online formulář a to do pátku, 15. 9., do 17:00. 

Vyplnění formuláře neznamená automaticky účast v misi. Úřad vlády ČR a Svaz průmyslu a dopravy ČR si vyhrazují právo na sestavení finálního seznamu účastnických firem podle sektoru zaměření a relevance, struktury mise a kapacit vládního speciálu. Prioritu budou mít organizace, které mají konkrétní zájmy ve všech plánovaných destinacích a tyto zájmy doložily krátkým popisem svých projektů v online formuláři.

Zájemci budou v pondělí 18. 9. kontaktováni pracovníky SP ČR s informací o zařazení do delegace a dostanou k podpisu závaznou přihlášku a zároveň informace o dokumentech potřebných k získání víza. Tyto dokumenty, společně s potvrzením o očkování o žluté zimnici a pasem je nutno fyzicky dodat do sídla SP ČR nejpozději do pátku 22. 9. 2023.  

Plně vnímáme časový tlak způsobený nutností zařízení víz do všech plánovaných zemí. Doporučujeme zvážit výběr vhodného reprezentanta dané organizace a v případě nejistoty, který z představitelů dané organizace by se mohl mise zúčastnit, preventivně poskytnout pro vyřízení víz údaje a pasy dvou osob, aby bylo zajištěno, že např. v případě onemocnění, může danou organizaci zastoupit druhý člověk. Z důvodů vízové komplexnosti této cesty totiž nebude možno po pátku 22. 9. 2023 měnit účastníky mise. 

Účast na misi je otevřen také zájemcům pouze o konkrétní země. V tomto případě si každý účastník zajišťuje dopravu do dané země a také vízové povinnosti sám. Zájemce o účast na programu pouze ve vybraných zemích prosíme o vyplnění tohoto formuláře do středy 27. 9. 2023.

V případě jakýchkoliv dotazů kontaktujte tým SP ČR na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Zpět