Výhody členství

Formulujeme a prosazujeme názory a stanoviska, kterým vláda a parlament naslouchají.

Chcete-li i Vy být slyšet, staňte se naším členem.

Podívejte se na krátké video, kde se Vám Svaz průmyslu a dopravy ČR podrobně představí.

Členové Svazu průmyslu a dopravy ČR mají mimo jiné možnost:

 • Uplatňování požadavků na zlepšení podmínek podnikání dle konkrétních návrhů členů, jejich prosazování při přípravě a změnách legislativy, při jednání s ministerstvy, Legislativní radou vlády, Parlamentem ČR a dalšími institucemi.
 • Prosazování zaměstnavatelských zájmů v „tripartitě“ – Radě hospodářské a sociální dohody ČR.
 • Konzultace při kolektivním vyjednávání členů s odbory.
 • Základní konzultace a informace z oblastí: hospodářská a environmentální politika, energetika, digitalizace, výzkum, vývoj a inovace, dotační programy, pracovněprávní vztahy, zaměstnanost, vzdělávání, zdravotnictví vč. problematiky COVID-19, BOZP, podpora exportu.
 • Možnost zapojit se do činnosti expertních týmů SP ČR (jejich přehled na www.spcr.cz)
  a podílet se tak na vytváření pozic SP ČR v jednotlivých oblastech či získávat aktuální konkrétní informace o návrzích a jejich vývoji.
 • Zastupování zájmů členů v mezinárodních organizacích s evropskou (BusinessEurope)
  a celosvětovou (BIAC-OECD) působností.
 • Informace o evropských záležitostech a regulacích, prosazování společných zájmů členů při přípravě pozic České republiky pro jednání s evropskými institucemi.
 • Přednostní účast v podnikatelských delegacích doprovázejících ústavní činitele, možnost slevy z účastnického poplatku.
 • Podpora účasti členů na zahraničních veletrzích a výstavách s finanční podporou.
 • Podpora relevantních aktivit členů v regionech prostřednictvím sítě regionálních manažerů SP ČR. Možnost využívat služby regionálních kanceláří SP ČR – více informací.

Kompletní seznam služeb SP ČR

Našimi členy jsou významné firmy jako: ČEZ, a.s.; IBM; ŠKODA AUTO, a.s.; Siemens, s.r.o.; Frentech Aerospace, s.r.o.; Vítkovice Steel, a.s.; Contipro, a.s.; Třinecké železárny a další.

 

Pokud se rozhodnete stát členem Svazu průmyslu a dopravy ČR

Můžete zvolit přímé individuální členství nebo členství prostřednictvím některého z odvětvových  a profesních svazů,  či být Partnerem  (podrobné vysvětlení pojmů Partner Svazu, člen, členský subjekt naleznete ve Stanovách SP ČR).

Vyplňte Žádost o přijetí a zašlete ji na adresu Svazu:
Svaz průmyslu a dopravy ČR
Freyova 948/11
190 00 Praha 9

V případě dotazů kontaktujte Lenku Čechovou, tel.: 225 279 812, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Základní dokumenty SP ČR:

Administrator
/
kategorie Členství
zpět