Svaz průmyslu a dopravy ČR podpořil vydání knihy o historii reklamy automobilů značky Škoda

Počátkem června vyšla zajímavá nová publikace Martina Kupce pod názvem „Škoda - automobily na plakátech a v prospektech, 1945-2022“. Vznikla z jeho sbírek historických plakátů a prospektů této české nejznámější automobilové značky. Kniha vychází v nákladu 2000 kusů, bude stát 590 Kč (rozsah 420 stran, formát 26x21 cm) a graficky ji zpracovalo studio Milesoft Design a vydává ji Moto Public, známý vydavatel publikací o škodovkách. Kniha vznikla ve spolupráci se Škoda Muzeem.

Na co se mohou čtenáři v knize těšit? O vývoji, výrobě či historii jednotlivých typů automobilů Škoda už bylo vydáno několik knih. Co však, s jedinou výjimkou před více jak 16 lety, nebylo dosud publikováno, je vývoj reklamy, propagace a grafiky zachycené na plakátech a v prospektech Škoda. Zajímavé formáty, způsoby vizualizace, atraktivní motivy a kreativita tvůrců reklamy pro tuzemský i zahraniční trh od roku 1945 do současnosti dávají knize velkou příležitost zaujmout svého čtenáře, od příznivců značky Škoda až po milovníky automobilové historie.

Kniha obalka titulni strana samostatná 4.22

Kromě společnosti ŠKODA AUTO a.s. podpořilo vydání této ojedinělé monografie i několik dalších partnerů, mezi něž se zařadil i SVAZ PRŮMYSLU A DOPRAVY ČR, jehož je také automobilka významným členem. Díky této podpoře mohla být výsledná cena knihy pro zájemce stanovena na nižší částku. Knihu je možné si objednat od 10. června 2022 na portálech: www.autoweek.cz nebo na: www.techbooks.cz a případně na: www.motorjournal.

Souběžně s vydáním knihy probíhá od soboty 28. května 2022 v Milevském muzeu v jižních Čechách i stejnojmenná výstava, která potrvá až do 4. září 2022.

kategorie Z členské základny
zpět