Exportéři se potkali s ekonomickými diplomaty

Čeští exportéři konzultovali své exportní záměry s českými diplomaty z celého světa. V pražských Letňanech proběhl každoroční byznysový speed dating exportérů s ekonomickými, vědeckými, zemědělskými diplomaty i řediteli zahraničních kanceláří CzechTrade a CzechInvest. Akci pro téměř 300 firem spolupořádal Svaz průmyslu a dopravy ČR. Exportéři měli největší zájem o konzultace k poválečné rekonstrukci Ukrajiny a dále pak o schůzky s odborníky na Německo, USA, Brazílii a Kazachstán.

Tématem tradičních konzultací s diplomaty jsou exportní příležitosti i rady, jak v daném regionu obstát, ale například i detaily o chystané české účasti na světové výstavě EXPO 25 v japonské Ósace.

spicar ekonomicti diplomate 2024

„České firmy musí zůstat globálně konkurenceschopné. Podnikatelé proto při otevírání nových exportních příležitostí vítají pomoc odborníků přímo v daných destinacích. Základ k takovému kroku jim můžou dát právě konzultace s ekonomickými diplomaty a zástupci zahraničních zastoupení CzechTrade. Bez toho, aniž by podnikatelé museli opustit Českou republiku, získají během pouhých dvaceti minut perfektní přehled o nových trzích, jaké překážky je tam čekají a na co se mají připravit. Českému exportu se v posledních letech velmi daří a tyto konzultace můžou dalším firmám v jejich zahraničním obchodě výrazně pomoci,“ říká Radek Špicar, viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR.

jednani ekonomicti diplomate 2024

Konzultace s ekonomickými diplomaty a zahraničními kancelářemi czechtrade zajišťuje svaz průmyslu už přes 20 let

Setkání s ekonomickými rady a zástupci CzechTrade, CzechInvest a dalších institucí organizuje Svaz průmyslu a dopravy ČR každoročně od roku 2002 u příležitosti porady ekonomických diplomatů s ministrem zahraničí. Jde o velmi efektivní a účinný nástroj podpory exportu, kterého se pravidelně účastní stovky zástupců firem. Letos pro podnikatele Svaz průmyslu a dopravy ČR naplánoval 1900 schůzek. Konzultovat na ně přijelo téměř 300 firem, kterým bylo k dispozici bezmála 190 ekonomických, zemědělských a vědeckých diplomatů či zástupců CzechTrade nebo CzechInvest působících v zahraničí a další konzultující ze státních organizací na podporu exportu.

Konzultace s ekonomickými diplomaty 2024

8 fotografií Vstupte
kategorie Aktuálně
zpět