Tripartita (Rada hospodářské a sociální dohody)

Zhruba 90 % občanů ČR považuje tripartitu za základ sociálního dialogu mezi vládou, zaměstnavateli a odbory a snah dosáhnout shody v zásadních otázkách hospodářského a sociálního rozvoje. Hlavním nositelem na celostátní úrovni je Svaz průmyslu a dopravy ČR, jeho snahou je ve větší míře působit na dění v krajských tripartitách. Vedení SP ČR dokázalo prosadit, že celostátní tripartita se schází každý měsíc. Dokonce došlo ke společnému zasedání s hejtmany – šéfy krajských tripartit. I díky aktivitám Svazu se 85 % občanů domnívá, že význam jednání mezi sociálními partnery v posledních letech roste.

Relevantní informace, s odkazy na krajské tripartity, analýzy a aktuální informace, najdete i na http://www.socialnidialog.cz.

162. Plenární schůze RHSD ČR

162. Plenární schůze RHSD ČR se uskutečnila 18. ledna 2022. Projednala aktuální epidemickou situaci a aktuální výzvy v souvislosti ze Zelenou dohodou pro Evropu - taxonomii a balíček Fit for 55.

161. Plenární schůze RHSD ČR

161. Plenární schůze RHSD ČR se uskutečnila 18. října 2021. Řešila aktuální situaci v automobilovém průmyslu a zvyšování cen energií a tepla.

159. Plenární schůze RHSD ČR

159. Plenární schůze RHSD ČR se uskutečnila 21. června 2021. Tripartita se zaměřila mj. na aktuální epidemickou situaci, minimální mzdu a první návrh státního rozpočtu na rok 2022.

158. Plenární schůze RHSD ČR

158. Plenární schůze RHSD ČR se uskutečnila 12. dubna 2021. Tripartita projednala např. aktuální epidemiologickou situaci, postup v přípravě fondů 2021+, Národního plánu obnovy, Modernizačního fondu a Fondu pro spravedlivou transformaci, dopady Zelené dohody pro Evropu na ČR a přehled přípravy dopravních staveb s náklady nad 300 mil. Kč.