Průmysl 4.0 souvisí s prudkým rozvojem internetu, dostupné výpočetní kapacity a nových digitálních technologií. Z digitalizace, automatizace, sběru velkých souborů dat z výroby, strojů či produktů, jejich analýzy a využití v rozhodování a řízení firem se rodí nový koncept digitálních továren. Průmysl 4.0 bývá označován také jako čtvrtá průmyslová revoluce. Priority a požadavky SP ČR v oblasti digitální ekonomiky a Průmyslu 4.0 nalezenete zde.

SP ČR vyhlašuje třetí ročník soutěže, ve které ocení firmy za inovativní technologie a postupy. Kdo se do soutěže může přihlásit a jaká jsou pravidla?

spinfo Cena P 4 0 upoutavka 2022 prodlouzeni

 

Pozice Svazu průmyslu k Aktu o čipech

Svaz průmyslu vítá návrh Aktu o čipech EU, který má podpořit pokročilý výzkum a vývoj v oblasti polovodičů, obnovit rovnováhu výrobních kapacit, pomoci překonat krátkodobé problémy v dodavatelském řetězci polovodičů a zvýšit dlouhodobou bezpečnost a odolnost.

ŠKODA AUTO a Etnetera Group zakládají společný softwarový podnik

Spojením odborných znalostí a agilních metod vývoje automobilka dále pokračuje ve své strategii digitalizace. Cílem je optimalizovat uživatelskou zkušenost zákazníků společnosti ŠKODA AUTO a vytvořit software nové generace pro éru elektromobility. Nový společný podnik Green:Code v příštích letech přijme až 200 vývojářů, softwarových architektů, obchodních analytiků, designérů UX/UI a testerů.

ČEZ se chystá na hackery. Do zvyšování úrovně kybernetické bezpečnosti vynakládá desítky miliónů ročně

ČEZ loni zachytil 6,5krát více podezřelých aktivit na sítích než před třemi lety. Nově spuštěné bezpečnostní dohledové centrum – iSOC (Integrated Security Operations Center) dohlíží na ochranu Skupiny ČEZ v oblastech fyzické, informační a kybernetické bezpečnosti. Ochrana kritické informační infrastruktury v České republice patří k prioritám nově vznikajícího Národního koordinačního centra výzkumu a vývoje v oblasti kybernetické bezpečnosti.

Nový OPIK informuje o přípravě nového operačního programu

Šestnácté číslo časopisu přináší informace o výzvě v programu podpory Potenciál. Dále vyhodnocuje vybrané výzvy z prioritní osy 3 a 4. V metodických rubrikách seznamuje čtenáře, jak se připravit na kontrolu velikosti podniku. Především však představuje práce na novém Operačním programu Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost 2021–2027.