Průmysl 4.0 souvisí s prudkým rozvojem internetu, dostupné výpočetní kapacity a nových digitálních technologií. Z digitalizace, automatizace, sběru velkých souborů dat z výroby, strojů či produktů, jejich analýzy a využití v rozhodování a řízení firem se rodí nový koncept digitálních továren. Průmysl 4.0 bývá označován také jako čtvrtá průmyslová revoluce. Priority a požadavky SP ČR v oblasti digitální ekonomiky a Průmyslu 4.0 nalezenete zde.

SP ČR a Slovenská aliancia pre inovatívnu ekonomiku - SAPIE letos vyhlašují již pátý ročník soutěže Ceny za Průmysl 4.0, který letos poprvé porovnají české a slovenské projekty. Uzávěrka je 19. 7. 2024. Více informací včetně přihlášky zde.

Cena P 4 0 banner CZ

 

 

MSV Metal Studénka chystá zásadní investici, největší v historii

Strojírenská společnost MSV Metal Studénka se rozhodla pro zásadní investici, která výrazně ovlivní její budoucnost. V areálu firmy bude postavena nová plně robotizovaná linka na výrobu zápustkových výkovků. Spuštění firma plánuje na druhou polovinu příštího roku.

První číslo časopisu „tak“ přináší informace o novém programu MPO - OP TAK

Nový zpravodaj od MPO „tak“ navazující na OPIK informuje o operačních programech tohoto ministerstva. Aktuální číslo přibližuje problematiku výzvy Úspory energie, přináší princip zjednodušení povinného zveřejňování účetních závěrek, avíza výzev v oblasti výzkumu, vývoje a inovací a další zajímavé informace o současném programovém období 2021+.