Svaz průmyslu a dopravy ČR odsuzuje probíhající vojenskou operaci a invazi Ruska na Ukrajinu. Pro nás, jako největší zaměstnavatelský Svaz v Česku, mají v tuto chvíli prioritu lidé - ať již občané Ukrajiny v Česku, naši kolegové a zaměstnanci, tak jejich rodinní příslušníci na Ukrajině.

Jsme přesvědčeni, že pomoc konkrétním lidem, kteří jsou přímo ohroženi probíhajícím válečným konfliktem, by v tuto chvíli měla být prioritní. Chceme využít velké šíře firem, které zastupujeme a spojit síly. Pokud potřebujete nebo nabízíte pomoc směrem k zaměstnancům z Ukrajiny, případně máte dotaz ohledně sankcí a dopadů na mezinárodní obchod, obraťte se na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Jako Svaz průmyslu jsme připraveni vám v tomto ohledu poskytnout plnou součinnost.

Celé aktuální stanovisko Svazu průmyslu a dopravy ČR k probíhající ruské invazi na Ukrajinu vydané ráno 24. 2. 2022 si můžete přečíst zde, v anglickém jazyce je pak dostupné zde.

Může vás zajímat:

Perspektivní kariéra pro Ukrajinky v České republice? Začněte pracovat v IT

Nezisková organizace Czechitas vzdělává ženy a pomáhá jim najít si práci v perspektivním oboru IT. V Česku chybí aktuálně tisíce IT odborníků a poptávka po nich neustále roste. Kvůli válce na Ukrajině se rozhodli pomoci také ukrajinským uprchlicím, které jsou v současné době na území České republiky.

Seznam připravovaných projektů v Dnipro, Ukrajina

Níže najdete informaci od Dnipro City Council o projektech, které mohou být zajímavé pro potenciální české partnery. Participace v projektech předpokládá financování/co-financování ze strany českého partnera.