Svaz průmyslu a dopravy ČR odsuzuje probíhající vojenskou operaci a invazi Ruska na Ukrajinu. Pro nás, jako největší zaměstnavatelský Svaz v Česku, mají v tuto chvíli prioritu lidé - ať již občané Ukrajiny v Česku, naši kolegové a zaměstnanci, tak jejich rodinní příslušníci na Ukrajině.

Jsme přesvědčeni, že pomoc konkrétním lidem, kteří jsou přímo ohroženi probíhajícím válečným konfliktem, by v tuto chvíli měla být prioritní. Chceme využít velké šíře firem, které zastupujeme a spojit síly. Pokud potřebujete nebo nabízíte pomoc směrem k zaměstnancům z Ukrajiny, případně máte dotaz ohledně sankcí a dopadů na mezinárodní obchod, obraťte se na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Jako Svaz průmyslu jsme připraveni vám v tomto ohledu poskytnout plnou součinnost.

Celé aktuální stanovisko Svazu průmyslu a dopravy ČR k probíhající ruské invazi na Ukrajinu vydané ráno 24. 2. 2022 si můžete přečíst zde, v anglickém jazyce je pak dostupné zde.

Může vás zajímat:

Evropa musí zůstat jednotná, shodli se zástupci českých, polských a německých zaměstnavatelů

Na setkání s kolegy z polské konfederace Lewiatan a německého průmyslového svazu BDI ve Varšavě jsme za účasti generální ředitelky SP ČR Dagmar Kuchtové a vedoucí bruselské kanceláře Svazu Jany Hartman Radové diskutovali o válce na Ukrajině, cenách energie, klimatu, společné spolupráci v rámci BusinessEurope i prioritách pro předsednictví v Radě EU.

Online jednání s ULIE a následná prosba o materiální pomoc

V návaznosti na online setkání mezi představiteli Svazu průmyslu a dopravy ČR a Ukrainian League of Industrialists and Entrepreneurs (ULIE) o důsledcích ruské invaze na Ukrajinu, možnostech spolupráce a podpory ukrajinskému průmyslu a obyvatelům ze dne 29. března 2021 bychom rádi navázali na tento počáteční dialog a tlumočili žádost potřeby některých základních a klíčových materiálů našich ukrajinských kolegů.