Představujeme nové členské firmy a odvětvové svazy, informujeme o aktualitách v členské základně SP ČR. 

Výroba automobilů v květnu přinesla zlepšení

Květnová produkce osobních vozidel v Česku letos poprvé překonala měsíční objemy výroby loňského roku. Nárůst o 12,8 % na 120 186 vozidel znamená přiblížení na předkrizové měsíční objemy výroby. 

Energetika Třinec modernizuje horkovody

Snížení tepelných ztrát a zvýšení bezpečnosti dodávek tepelné energie do centralizovaného zásobování teplem (CZT) přinese rekonstrukce a modernizace horkovodů.

Motivace k dárcovství krve po pandemii roste

Téměř čtyři miliony korun vyplatila v roce 2021 Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (ČPZP) svým klientům, kteří chodí na transfúzní stanice bezplatně darovat krev a krevní plazmu.

Nové ostravské elektrobusy dobíjí Siemens

Dopravní podnik Ostrava zahajuje provoz nových elektrobusů, dobíjecí infrastrukturu dodává Siemens Smart Infrastructure. Největší flotilu elektrobusů v České republice bude dobíjet výkonná technologie SICHARGE UC.

Kampaň proti melanomu opět nabídne vyšetření zdarma v 15 městech

Bezplatné vyšetření pigmentových znamének lidem opět umožní Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (ČPZP). Preventivně vzdělávací kampaň Spolu proti melanomu má upozornit na nebezpečí zvyšujícího se výskytu melanomu a na nutnost prevence. Uskuteční se v 15 městech naší republiky, kam v době od 11. května do 6. června 2022 postupně zamíří.