Odběr novinek

Přihlaste se k odběru novinek z oblasti mezinárodních vztahů.

Notifikace technických předpisů WTO 29. týden

Níže pro informaci zasíláme informace o notifikacích technických předpisů, které byly zveřejněny na webových stránkách WTO v 29. týdnu roku 2018 a které by v budoucnu mohly ovlivnit případné obchodní vztahy ČR s vybranými prioritními zeměmi.

Notifikace technických předpisů WTO 28. týden

Níže pro informaci zasíláme informace o notifikacích technických předpisů, které byly zveřejněny na webových stránkách WTO v 28. týdnu roku 2018 a které by v budoucnu mohly ovlivnit případné obchodní vztahy ČR s vybranými prioritními zeměmi.

Notifikace technických předpisů WTO 27. týden

Níže pro informaci zasíláme informace o notifikacích technických předpisů, které byly zveřejněny na webových stránkách WTO v 27. týdnu roku 2018 a které by v budoucnu mohly ovlivnit případné obchodní vztahy ČR s vybranými prioritními zeměmi.

Pozastavení dovozních cel - termín pro podání nových žádostí

V rámci pravidelných informací o systému pozastavení dovozních cel na komponenty a suroviny určené jako vstup do další výroby (autonomní celní suspenze a kvóty) si Vás dovoluji informovat, že termín pro podání nových žádostí o pozastavení cel (začátek platnosti od července 2019) je 20. srpen 2018.

Online nástroj na objasnění pravidel původu

Zapojte se do průzkumu, který exportérům usnadní orientaci v tzv. pravidlech původu, jejichž dodržení umožňuje vyvážet zboží na trhy mimo EU za zvýhodněných podmínek. Mezi výhody plynoucí z členství v Evropské unii patří možnost českých vývozců těžit z dohod o volném obchodu sjednávaných mezi EU a celou řadou zemí po světě.

Notifikace technických předpisů WTO 26. týden

Níže pro informaci a k využití najdete upozornění na notifikace technických předpisů, které byly zveřejněny na webových stránkách WTO v 26. týdnu roku 2018 a které by v budoucnu mohly ovlivnit případné obchodní vztahy ČR s vybranými prioritními zeměmi. Notifikace technických předpisů byly vytipovány v návaznosti na koncept prioritních zemí z roku 2009 vypracovaný MPO pro účely nového systému komunikace s podnikatelskou sférou.

Notifikace technických předpisů WTO - 24. a 25. týden 2018

Níže pro informaci zveřejňujeme informace o notifikacích technických předpisů, které byly umístěny na webových stránkách WTO v 24. a 25. týdnu roku 2018 a které by v budoucnu mohly ovlivnit případné obchodní vztahy ČR s vybranými prioritními zeměmi.