Odběr novinek

Přihlaste se k odběru novinek z oblasti mezinárodních vztahů.

Notifikace technických předpisů WTO - 11. týden 2019

Níže pro informaci zveřejňujeme informace o notifikacích technických předpisů, které byly umístěny na webových stránkách WTO v 11. týdnu roku 2019 a které by v budoucnu mohly ovlivnit případné obchodní vztahy ČR s vybranými prioritními zeměmi.

Notifikace technických předpisů WTO - 9. týden 2019

Níže pro informaci zveřejňujeme informace o notifikacích technických předpisů, které byly umístěny na webových stránkách WTO v 9. týdnu roku 2019 a které by v budoucnu mohly ovlivnit případné obchodní vztahy ČR s vybranými prioritními zeměmi.

Notifikace technických předpisů WTO - 8. týden 2019

Níže pro informaci zveřejňujeme informace o notifikacích technických předpisů, které byly umístěny na webových stránkách WTO v 8. týdnu roku 2019 a které by v budoucnu mohly ovlivnit případné obchodní vztahy ČR s vybranými prioritními zeměmi.

Seznam autonomních celních suspenzí s končící platností 31. 12. 2019

Pro Vaši informaci zveřejňujeme seznam autonomních celních suspenzí, jejichž platnost skončí 31. 12. 2019.


Přehled autonomních celních suspenzí naleznete ZDE.

Formulář prodloužení suspenze ZDE.

Položky, u nichž bylo dosaženo ročního nevybraného cla alespoň ve výši 15 tis. EUR, budou prodlouženy automaticky bez nutnosti jakékoliv akce z Vaší strany. Takovéto suspenze jsou v seznamu vyznačeny zelenou barvou s textem "prodlouženo automaticky". Červeně a textem "nutná žádost" jsou v seznamu označeny položky, jejichž roční výše nevybraného cla nedosáhla uvedené hranice. Pro prodloužení těchto suspenzí je v případě zájmu nutné podat žádost o prodloužení za podmínky, že nevybrané clo v roce 2020 dosáhne hranice 15 tis. EUR. Suspenze označené černou barvou opakovaně nedosáhly uvedené hranice a jejich prodloužení již proto není možné.

Za účelem ověření aktuálnosti dat (během projednávání celních suspenzí může dojít ke změně popisu suspenzí nebo k podání námitky, která má za následek zrušení suspenze) doporučuji konzultovat databázi Evropské komise (zadání cyklu "sus 2019-07" a kapitoly - tedy prvních dvou čísel celního kódu).

V příloze rovněž naleznete formulář žádosti o prodloužení celní suspenze. V případě zájmu o prodloužení zašlete vyplněný formulář nejpozději do 8. dubna 2019 ve formátu MS Word na adresy Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Více informací k systému pozastavení cel naleznete na webu MPO, případně neváhejte kontaktovat pana Hurycha - viz kontakt níže.

Kontaktní osoba:
Tomáš Hurych
Odbor obchodní politiky a mezinárodních ekonomických organizací
+420 224 852 975
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Politických vězňů 20, 112 49 Praha 1
https://www.mpo.cz/cz/zahranicni-obchod/spolecna-obchodni-politika-eu/

Notifikace technických předpisů WTO - 7. týden 2019

Níže pro informaci zveřejňujeme informace o notifikacích technických předpisů, které byly umístěny na webových stránkách WTO v 7. týdnu roku 2019 a které by v budoucnu mohly ovlivnit případné obchodní vztahy ČR s vybranými prioritními zeměmi.

Notifikace technických předpisů WTO - 5. týden 2019

Níže pro informaci zveřejňujeme informace o notifikacích technických předpisů, které byly umístěny na webových stránkách WTO v 5. týdnu roku 2019 a které by v budoucnu mohly ovlivnit případné obchodní vztahy ČR s vybranými prioritními zeměmi.

Notifikace technických předpisů WTO - 4. týden 2019

Níže pro informaci zveřejňujeme informace o notifikacích technických předpisů, které byly umístěny na webových stránkách WTO ve 4. týdnu roku 2019 a které by v budoucnu mohly ovlivnit případné obchodní vztahy ČR s vybranými prioritními zeměmi.