Aktuální zprávy z EU

Využijte informační bulletin CEBRE, kde najdete každý týden aktuální zprávy z následujících oblastí:
Legislativa EU - jednotný vnitřní trh, vnější vztahy EU, zahraniční obchod, podpora podnikání, daně, finance, statistiky a studie, zajímavosti a postřehy z EU, veřejné konzultace EU, životní prostředí, energetika doprava, malé a střední podniky, ochrana spotřebitele, průmysl,výzkum a vývoj, ICT.

Maďarsko může obnovit jaderné kapacity

Evropská komise schválila financování výstavby dvou nových reaktorů v maďarské jaderné elektrárně Paks. Většinu prostředků na výstavbu poskytne prostřednictvím státní půjčky Ruská federace, dodavatelem bude ruský státní koncern Rosatom. Komise konstatovala, že se v případě půjčky jedná o veřejnou podporu, avšak ta je vzhledem k dodatečným opatřením a ujištěním maďarské strany v souladu s pravidly vnitřního trhu.

Stanovisko k zimnímu balíčku v oblasti designu trhu s elektřinou

SP ČR zveřejnil svoji pozici k zimnímu balíčku v oblasti designu trhu s elektřinou. Svaz vítá zejména podporu tržních mechanismů, ale žádá analyzování vzájemných vlivů jednotlivých cílů v oblasti dekarbonizace, obnovitelných zdrojů a energetické účinnosti s cílem zabránit jejich vzájemné kanibalizaci.

Stanovisko ke Strategickému rámci Česká republika 2030

Strategický rámec Česká republika 2030 je strategický dokument vlády stanovující dlouhodobé priority rozvoje ČR, které by měly zvýšit kvalitu života v ČR pro současné i budoucí generace.Svaz požaduje zejména návaznost na další, již vytvořené, strategické dokumenty a úpravy v oblasti vědy a výzkumu a energetiky.