Hongkongská ekonomika se propadla do recese

Ve srovnání s minulým rokem se hospodářství Hongkongu propadlo ve 3. čtvrtletí t.r. o 2,9% a nová predikce za celý rok 2019 hovoří o záporném přírůstku HDP ve výši 1,3%. Výkonnost místní ekonomiky tlačí dolů pouliční nepokoje i situace na globálních trzích a zejména obchodní válka mezi Čínou a USA. A záchranné balíčky přijaté místní vládou se jeví jako neúčinné.

Mexiko - nový vzor Certifikátu o původu mexického zboží

Velvyslanectví Mexika v ČR informuje o změnách v Certifikátu o původu mexického zboží (Certificado de Origen de Artículos Mexicanos), které vstoupily v platnost k 1. listopadu 2019. Cílem této nové úpravy je umožnit zahraničním vládám ověření, zda nabyté zboží bylo skutečně vyrobeno v Mexiku.

Informace o české účasti na ekologickém veletrhu ECO Expo Asia 2019

Česká účast na veletrhu ECO Expo Asia, který se uskutečnil ve dnech 30.10. - 2.11.2019 na výstavišti AsiaWorld-Expo nedaleko mezinárodního letiště v Hongkongu, měla expozici na ploše 18 m2. Uskutečnila se v rámci projektu ekonomické diplomacie financovaného MZV ČR a kromě výstavního stánku projekt zahrnoval samostatný český seminář a networkingovou společenskou akci.