Logo PPZRS CZPlatforma podnikatelů pro zahraniční rozvojovou spolupráci představuje komunikačního partnera pro jednání s koordinátorem české rozvojové pomoci, kterým je Ministerstsvo zahraničí ČR. Soukromý sektor tímto disponuje svým zástupcem v Radě pro zahraniční rozvojovou spolupráci a má tak možnost, v rámci mezinárodně uznávaných principů rozvojové pomoci, hájit zájmy podnikatelů a určitým způsobem ovlivňovat politiku české ZRS do budoucna.
 
Platforma umožňuje sdílet informace a znalosti podnikatelů se zkušeností z rozvojových zemí s ostatními potenciálními zájemci o ekonomické aktivity tamtéž. Platformu podnikatelů pro zahraniční spolupráci založily: Svaz průmyslu a dopravy ČR, Svaz strojírenské technologi a Asociace podniků českého železničního průmyslu - ACRI

Chcete realizovat svůj nápad v rozvojové zemi a nemáte prostředky?

Platforma podnikatelů pro ZRS zná některá z možných řešení! Získali jsme také k diskusi zasvěcené představitele Ministerstva zahraničních věcí ČR a České rozvojové agentury! Přijdou i zkušení realizátoři mnoha projektů v rozvojovém světě! Přihlaste se na seminář.

Češi pokračují v sanaci znečištěných lokalit v okolí letiště Mărculeşti v Moldavsku

Projekt realizovaný Českou republikou prostřednictvím České rozvojové agentury v rámci Programu zahraniční rozvojové spolupráce ČR s názvem „Průzkum a sanace lokalit znečištěných ropnými látkami v obcích Lunga a Mărculeşti v Moldavsku II.“ byl zahájen 21. srpna 2013. Po roce realizace projektu je dne 11. září 2014 organizován na radnici v obci Lunga seminář pro zástupce moldavské státní správy a samosprávy, na kterém budou prezentovány průběžné výsledky projektu.