Informační modelování staveb (workshop)

Svaz průmyslu a dopravy ČR
Freyova 948/11, 190 00 Praha 9
14. prosinec 2018 10:00 - 12:00

Svaz průmyslu připravil pro své členy workshop k tématu informačního modelování staveb (tzv. BIM).

Akce se uskuteční 14. prosince 2018 od 10:00 do 12:00 v hlavní zasedací místnosti Svazu průmyslu a dopravy ČR (Freyova 948/11, Praha 9).

Workshop povede Jaroslav Nechyba, ředitel odboru Koncepce BIM České agentury pro standardizaci.

Workshop je bezplatný, registrujte se prosím na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Principy informačního modelování jsou známy od roku 1974 a v několika posledních letech se posunuly z teoretické roviny do praxe. BIM (Building Information Modelling) neboli informační modelování staveb je proces vytváření, užití a správy dat o stavbě během jejího životního cyklu. Informační model stavby (model BIM) si lze představit jako databázi informací, která může zahrnovat kompletní data od prvotního návrhu, přes výstavbu, správu budovy a případné změny dokončených staveb (rekonstrukce) až po její demolici, včetně ekologické likvidace stavby a uvedení prostoru do původního stavu. Tedy veškeré informace využitelné během celého životního cyklu stavby . Více informací o technologii naleznete na stránkách www.koncepcebim.cz.
Zpět