Soutěž Zlatá koruna ocenila akademika, který se nejvíce zapojil v boji proti koronaviru

Finanční akademie je skupina odborníků, jejichž úkolem je každý rok zodpovědně a nestranně hodnotit produkty v soutěži Zlatá koruna. Hodnotit mohou akademici až v 18 kategoriích určených pro spotřebitele i podnikatele včetně Novinky roku.

„Na začátku soutěže bylo naším cílem vytvořit model, který bude sice subjektivním hodnocením odborníků, ale nestranný a díky multikriteriálnímu hodnocení i co nejvíce objektivní. Vytvořili jsme tedy Finanční akademii, ve které jsou odlišně zaměřené skupiny odborníků. Od samotných zástupců finančních společností, jejich produktových manažerů, přes prodejce a zprostředkovatele, podnikatele až po akademickou sféru, zástupce médií a nezávislé experty. Začali jsme od doporučení na takové odborníky, kteří jsou zodpovědní a hodnotí opravdu nestranně dle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Postupně jsme se dostali až k dnešním téměř 400 členům Finanční akademie a rozšířili ji o FinTech akademii. Na základě zkušeností hodnocení a ve spolupráci s VŠE a Institutem ekonomických studií UK jsme také upravili samotný algoritmus hodnocení tak, abychom dostali výsledky, které budou opravdu odrážet trh a zejména potřeby klientů,“ popisuje začátky Finanční akademie zakladatel a ředitel projektu Zlatá koruna Pavel Doležal a dodává: „Troufám si tvrdit, že dnešní vážený multikriteriální model hodnocení s velmi přísnými parametry a podmínkami je tím nejlepším možným, není však jednoduchý. Akademici nad samotným hodnocením stráví bez jakéhokoliv nároku na odměnu ročně i hodiny svého času. A někteří jsou aktivní celých 18 let fungování soutěže!“

Cena Akademik roku bývá každoročně udělována akademikovi, který se svým hodnocením soutěžních produktů nejvíce přiblíží produktům vítězným. Oceněna je tak jeho odborná znalost, profesní zkušenosti a široký rozhled v nabídce finančních produktů. V letošním roce však přišla pandemie koronaviru a ovlivnila chod snad každého podniku, každé domácnosti, na což zareagovala Zlatá Koruna spolu s Finanční akademií projektem Peníze v roušce. Proto tedy v této mimořádné situaci bylo ocenění Akademik roku uděleno tomu, kdo se v této pomoci zapojil nejvíce.

Peníze v roušce, co by diskusní webový rádce, vznikl právě na pomoc proti následkům koronaviru. Široká veřejnost v něm může klást otázky ohledně finančních produktů z oblasti osobních i podnikatelských financí a dozvědět se, jak ochránit svoje peníze a zachovat si finanční zdraví. Na konkrétní dotazy odpovídají odborníci z Finanční akademie. „Zlatá koruna dokázala překonat problémy způsobené covid-19 nápaditým projektem Peníze v roušce, ve kterém její členové Finanční akademie bezprostředně odpovídají na stovky dotazů veřejnosti. Na tento projekt reagovali i diváci několika televizních kanálů, kterým se projekt mimořádně líbil, a kteří při této příležitosti děkovali za jeho odstartování“, dodává předseda Finanční akademie prof. Michal Mejstřík, který sám i několik dotazů z portálu Peníze v roušce zodpověděl na TV Nova v pořadu Nova je s vámi. Celkem je na portálu penizevrousce.cz už téměř tisíc dotazů a odpovědí.

Paní Michaela Knotková, členka Finanční akademie, zareagovala v rádci Peníze v roušce na více než čtyři desítky dotazů z různých oblastí. Jako poděkování za její pomoc jí byl předán titul Akademik roku 2020 a cena od partnera soutěže Vysoké školy ekonomie a managementu, stipendium dle vlastního výběru. „Vysoká škola ekonomie a managementu se dlouhodobě v rámci filantropie snaží umožnit vzdělání udělováním stipendií jak sociálně slabším, tak i nadějným nebo kariéru končícím sportovcům (na základě smluv s Českým olympijským a Českým paraolympijským výborem). V současné době na VŠEM studuje v různých kategoriích kolem šedesáti stipendistů a spolupráce se Zlatou korunou tento počet jistě navýší. Uvítáme proto s radostí možnost poskytnout stipendium vítězce soutěže Akademik roku, Michaele Knotkové s vědomím, že vzdělání je nejen osobním příslibem pro budoucnost, ale i nadějí na lepší život celé společnosti,“ komentuje rektor Vysoké školy ekonomie a managementu prof. Milan Žák.

„Velmi si vážím ocenění Akademik roku 2020, které jsem získala. Je to pro mě velké překvapení. S Finanční akademií spolupracuji od roku 2017 a ve finanční sféře působím od roku 2012. Moc mě to baví a naplňuje a vlastně i toto ocenění je toho malým důkazem. :-) Děkuji za hodnotnou cenu v podobě stipendia pro studium na VŠEM a těším se na další vzdělávání“, říká k ocenění Michaela Knotková.

Kontakt pro novináře:
Ing. Klára Doleželová
Manažer projektu Zlatá koruna
T: +420 274 780 740
M: +420 731 904 890
E: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.zlatakoruna.info

O soutěži Zlatá koruna

  • Od roku 2003 probíhá pod záštitou ministrů financí ČR a guvernéra ČNB soutěž Zlatá koruna, která každoročně oceňuje nejlepší finanční produkty na českém trhu. Letos se koná již 18. ročník.
  • V letošním roce se soutěže zúčastnilo celkem 196 produktů od 70 finančních společností. Soutěž Zlatá koruna si získala vysoké renomé zejména tím, že produkty hodnotí Finanční akademie složená z téměř 400 odborníků. Ta rozhoduje i o Novince roku. Zlatá koruna také uděluje ve spolupráci s výzkumnou agenturou Behavio Cenu za společenskou odpovědnost.
  • Soutěž Zlatá koruna byla v roce 2017 rozšířena o novou kategorii FinTech, jejímž cílem je sledování aktuálních trendů na poli digitalizace a inovace finančních služeb. Jednotlivé projekty hodnotí FinTech akademie, která je součástí Finanční akademie.
  • Hodnocení poroty doplňuje hlasování v Ceně veřejnosti, kdy nejoblíbenější finanční produkty volí veřejnost prostřednictvím webových stránek Zlaté koruny. Od roku 2008 je hlasování rozšířeno o Cenu podnikatelů, kde soutěží nejoblíbenější finanční produkty pro malé a střední podnikatele. Každoročně je v hlasování veřejnosti odevzdáno průměrně 70.000 hlasů.
  • Výsledky hodnocení v soutěži Zlatá koruna pomáhají veřejnosti snadněji se orientovat v nabídce finančních produktů, motivují klienty k tomu, aby se více zajímali o vlastnosti jednotlivých produktů a lépe porozuměli nabídkám finančních společností. Další informace a výsledky soutěže Zlatá koruna najdete na www.zlatakoruna.info.

Partneři soutěže Zlatá koruna 2020

  • Generální partner a organizátor: pdMEDIA s.r.o.
  • Partneři: Česká mincovna, Behavio, TOP HOTELS GROUP, Imper, JK Jitka Kudláčková, Adams Barbershop, vinařský dům Dobrá nálada, Tessuto, skupina ČEZ, Attendu, Vysoká škola ekonomie a managementu
  • Hlavní mediální partner: Deník, Blesk, E15
  • Mediální partneři: Peníze.cz, Finmag, Czech & Slovak Leaders Magazine, Fleet, Bankovnictví, Epravo.cz, Kurzy.cz, Česká televize
  • Odborní partneři: Asociace českých pojišťovacích makléřů, Asociace hypotečních makléřů ČR, Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR, Asociace penzijních společností ČR, Asociace pro kapitálový trh ČŘ, Business & Professional Women ČR, Czech Fintech Associaton, Česká asociace společností finančního poradenství a zprostředkování, European Financial Planning Association ČR, Hospodářská komora ČR, Svaz průmyslu a dopravy ČR
Gbelec Ondřej
/
kategorie Soutěže
zpět