PROPEA v Mongolsku efektivní podpora českých podnikatelů na trhu

Informujeme české podnikatele o projektu PROPEA (Česká podpora podnikání), který v Mongolsku aktivně působí s cílem prosazovat obchodní zájmy českých společností na tomto trhu.

Česko-mongolské přátelství a spolupráce mají dlouhou úspěšnou historii a české obchodování s Mongolskem se v zemi pozitivně rozvíjí.

Projekt PROPEA byl založen Ministerstvem zahraničních věcí České republiky a je realizován ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky v Mongolsku a místním partnerem – kanceláří „Czech Business Support“ pod vedením pana Ser-Oda Ichinkhorloo. Pan Ser-Od Ichinkhorloo má velké znalosti mongolského trhu a může účinně napomoci prosazovat obchodní zájmy českých společností (např. zpracování tendrové dokumentace, vypracování marketingové studie, registrace ochranné značky, snížit rizika vstupu na trh, napomoci trvalé přítomnosti na trhu, podpořit firmy s investičními zájmy, aj.).

Doporučujeme Vám prohlédnout si obchodní profil této kanceláře a zainteresované české obchodní společnosti mohou kontaktovat přímo pana Ser-Oda Ichinkhorloo na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., mob. 976 99066062.

Kancelář „Czech Business Support“ zavedla další nástroj na podporu aktivit českých společností na mongolském trhu, tj. nevládní organizaci „Mongolská obchodní databáze“ (MBD), jejímž cílem je být „mostem vašeho podnikání s Mongolskem“.

Čestným prezidentem MBD je R. Amarjargal, bývalý předseda vlády Mongolska, zakladatelem a výkonným ředitelem je Ser-Od Ichinkhorloo, dalšími partnery jsou Saha Meyanathan, bývalý vedoucí kanceláře WB v zemi, nebo Jim Dwyer, zakládající generální ředitel a předseda Mongolského fondu.

Stránka portálu B2B www.mongolianbusinessdatabase.com je nyní jedním z předních webů ve vyhledávání Google „Mongolia Business or Business Mongolia“ a má prokazatelně přístup k obchodním kontaktům z 90 zemí.

Portál shromažďuje nejnovější obchodní a ekonomické zprávy z Mongolska i mezinárodního obchodu a distribuuje formou „bulletinu denních zpráv MBD“ až 7 700 e-mailů na manažery místních a zahraničních investičních společností, mezinárodních organizací a další obchodní partnery, či investory se zájmem o Mongolsko. Stránky MBD mají přibližně 17 500 čtenářů, kteří aktivně sdílejí obchodní informace související s podnikáním.

Databáze MBD poskytuje klientům služby, jako je realizace konkrétního průzkumu trhu, výběr a doporučení potenciálních partnerů – významných „hráčů“ na trhu, přímý kontakt s vytipovanými mongolskými obchodními partnery, zastupování v obchodu, pomoc při pronikání na mongolský trh, zorganizování obchodní akce v Mongolsku a usnadnění profesionální komunikace mezi zúčastněnými obchodními partnery.

Kancelář MBD uspořádala různé akce: seminář mongolské obchodní mise na mongolsko-britské obchodní komoře v Londýně v listopadu 2015 a říjnu 2016; „International Franchising Expo“ v Sydney v březnu a květnu 2016; konference investorů NAMBC v Ottawě v únoru 2016 a ve Washingtonu v květnu 2017; Mongolskou obchodní misi pro mezinárodní festival podnikání v Liverpoolu v červnu 2016; misi MBCCI „Mongolia London Business Forum“ – Bloomberg v dubnu 2017; seminář „Podnikání v Mongolsku“ a obchodní misi na „Invest Mongolia London Forum“ v červnu 2017; účast na „London Brand-Licensing“ v říjnu 2018; seminář MBCCI „Podnikání v Mongolsku“ v březnu 2019 v Londýně, atd.

Pokud jde o Českou republiku, kancelář „Czech Business Support“ oficiálně zastupuje český projekt podpory podnikání PROPEA v Mongolsku od listopadu 2019.

„Czech Business Support“ zve české obchodní společnosti, aby ji kontaktovaly pro usnadnění svého vstupu na mongolský trh. Nabízíme naši databázi, kontakty, vybavení a znalosti trhu, abychom společně dosáhli úspěchu Vašich ambiciózních obchodních plánů v Mongolsku.

Ing. Josef Kostiha, zástupce velvyslance
Velvyslanectví České republiky v Ulánbátaru, 26. 5. 2021

Převzato z webu propea.cz.

Gbelec Ondřej
/
kategorie Informace z teritoria
zpět