Generální konference Mezinárodní rady muzeí ICOM Praha 2022

Kongresové centrum Praha
22. - 24. srpen 2022

Vážení členové Svazu průmyslu a dopravy České republiky, dovolujeme si vás informovat o výjimečné možnosti prezentovat vaše produkty a služby muzeím celého světa.

Česká republika bude v srpnu pořádat generální konferenci Mezinárodní rady muzeí ICOM Praha 2022, která přivede do Prahy ředitele, manažery a další vrcholné představitele muzeí a galerií z celého světa. Předpokládaná účast je 3000 osob na místě a dalších 3000 online. Ca 60% účastníků bude z Evropy. Akce se koná jednou za tři roky, pokaždé v jiné zemi, před Prahou se konference konala v Rio de Janeiru (2013), Miláně (2016), Kjótu (2019). ICOM Praha 2022 probíhá pod záštitou premiéra České republiky, ministra kultury, ministra průmyslu a obchodu a dalších.
Ve dnech 22. – 24. 8. 2022 bude v Kongresovém centru v Praze probíhat hlavní program a bude zde otevřen Muzejní veletrh (onsite i online). Na tomto veletrhu budete mít jedinečnou příležitost navázat kontakty se zástupci muzeí, které se akce účastní, nabídnout jim své výrobky a služby a získat tak nové klienty z celého světa.
Hlavní oblasti jsou:
  1. péče o sbírky: úložné materiály, potřeby pro restaurování, skenery, mikroskopy, evidenční systémy, depozitární skříně, výstavba depozitárních budov, vzduchotechnika a klimatizace, zabezpečení
  2. příprava výstav a výstavních katalogů: vitríny, speciální osvětlení, audiovizuální technika a technologie, virtuální a rozšířená realita, stavby a rekonstrukce muzejních budov, tiskové služby
  3. péče o návštěvníky i zaměstnance: vybavení kaváren, čítáren a kanceláří, dezinfekce
Podrobné informace a podmínky účasti najdete v přílohách: Nabídka pro partnery ICOM Prague 2022 a Základní informace o ICOM Prague 2022.
Další informace najdete na webu: https://prague2022.icom.museum/cs
V případě zájmu prosím se obraťte na následující kontakty: Pavla Krištofová (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.), Michal Šedivý (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.)
Zpět