Společnost Hitachi Energy koupila italskou firmu COET


Strategická akvizice rozšiřuje působení společnosti o pokročilou technologii výkonové elektroniky a výrobní kapacitu infrastruktury pro nabíjení elektrických vozidel a dalších aplikací na okraji sítě.

Společnost Hitachi Energy, globální technologický lídr, který podporuje udržitelnou energetickou budoucnost pro všechny, dnes oznámila, že dokončila akvizici společnosti COET, předního konstruktéra a výrobce energetických zařízení pro elektrickou mobilitu, železnici a průmysl se sídlem v italském Miláně. Posiluje tak svou globální pozici a nabídku v oblasti infrastruktury pro nabíjení elektromobilů s vysokým výkonem, výkonové elektroniky a okrajových sítí.

Společnosti Hitachi Energy a COET dlouhodobě spolupracují a zaměřují se na portfolio řešení Hitachi Energy pro vysoce výkonnou nabíjecí infrastrukturu Grid-eMotion®. Společnost COET je rovněž předním konstruktérem, výrobcem a dodavatelem stejnosměrných trakčních produktů a komponentů pro železnici a střídavých a stejnosměrných zařízení pro vysoce výkonné průmyslové aplikace.

Vzhledem k tomu, že elektřina bude základem celého energetického systému a pomůže pohánět přechod na čistou energii, celosvětová poptávka po výkonové elektronice a výkonných řešeních bude i nadále růst. Aby se podařilo přejít na uhlíkově neutrální společnost, bude obohacená/rozšířená nabídka společnosti Hitachi Energy i nadále sloužit stávajícím i budoucím zákazníkům a přesáhne rámec rozvodné sítě – otevře široké možnosti v oblastech, jako jsou udržitelná mobilita, inteligentní život a datová centra.

spinfo coet
„Jsme rádi, že můžeme přivítat našeho dlouholetého partnera v rodině Hitachi Energy,“ řekl Niklas Persson, výkonný ředitel divize Grid Integration společnosti Hitachi Energy. „Tato akvizice posílí naši pozici globálního lídra v oblasti technologií rozvodných sítí a energetické infrastruktury pro eMobilitu, dopravu a průmysl, zatímco společnost COET a její zákazníci budou mít velký prospěch z naší globální působnosti a odborných znalostí v oblasti energetiky.“

COET bude nadále fungovat jako samostatný podnik pod vedením stávajícího managementu a zachová si všechny své činnosti. Společnost zaměstnává přibližně 80 vysoce kvalifikovaných a specializovaných pracovníků.

Nabídka Grid-eMotion společnosti Hitachi Energy, která zahrnuje vysoce výkonnou nabíjecí infrastrukturu pro elektrické autobusy a nákladní automobily, se celosvětově rychle rozvíjí. Tato špičková řešení v oboru, jako je grid-to-plug a ultrarychlé nabíjení, byla nasazena v projektech udržitelné dopravy pro autobusové a nákladní flotily v Austrálii, Kanadě, Spojených arabských emirátech, Francii, Německu, Itálii, Švédsku, Švýcarsku, Velké Británii a dalších zemích.

Zařazení společnosti COET do portfolia Hitachi Energy je důkazem urychleného plnění strategického plánu růstu společnosti do roku 2030 (https://www.hitachienergy.com/about-us/hitachi-energy-2030-plan).
Hitachi Energy neustále posiluje svou hlavní činnost v oblasti rozvodných sítí a zároveň rozvíjí světový energetický systém tak, aby byl udržitelnější, flexibilnější a bezpečnější. Tato akvizice zvyšuje klíčové schopnosti společnosti na okraji sítě, včetně výkonové elektroniky, digitálních technologií a služeb, a směřuje k vyššímu cíli, kterým je pokrok v oblasti udržitelné energetické budoucnosti pro všechny.

Akvizice byla dokončena 28. prosince 2023 po schválení kupní smlouvy oznámené v srpnu 2023 regulačními orgány
(https://www.hitachienergy.com/news/features/2023/08/hitachi-energy-to-acquire-coe).

kategorie Z členské základny
zpět