Svaz průmyslu jednal s ministrem školství


Zástupci Svazu průmyslu a dopravy ČR se setkali s ministrem školství, mládeže a tělovýchovy Robertem Plagou. Shodli se na podpoře růstu učitelských platů a podpoře vysokých škol.

Série setkání zástupců Svazu průmyslu s ministry nové vlády pokračovala jednáním s ministrem školství Robertem Plagou. Prezident Svazu Jaroslav Hanák a viceprezidentka Svazu Milena Jabůrková s ministrem diskutovali o prioritách v oblasti vzdělávání.

Zástupci Svazu se s ministrem shodli na podpoře růstu učitelských platů, specifické podpoře vybraných vysokoškolských oborů, především zdravotnických, pedagogických a technických. Podpořili také zavádění prvků duálního vzdělávání, podpoře matematiky či revize nastavení inkluze.

„Kvalitní vzdělávání společně s rozvojem dopravní infrastruktury a podporou výzkumu vidím jako zásadní oblasti, do kterých by stát měl investovat. Proto souhlasím s výrazným navyšováním rozpočtu školství v následujících dvou letech,“ zhodnotil průběh schůzky prezident SP ČR Jaroslav Hanák.

Jsme připraveni pomoci MŠMT zlepšit technické vzdělávání tak, aby žáky zaujalo a těšilo, aby uměli využívat moderní technologie při práci na zajímavých a reálných projektech, dodala Milena Jabůrková, viceprezidentka Svazu průmyslu a dopravy ČR. 

 

Jan Stuchlík
/
kategorie Tiskové zprávy
zpět