Spolupráci firem a škol brzdí řada překážek

 

boleslav

Zlepšení spolupráce zaměstnavatelů se školami je jednou z cest, jak řešit chronický problém nedostatku technicky vzdělaných pracovníků v České republice.To je hlavní závěr diskusního setkání v Muzeu Škoda Auto v Mladé Boleslavi, které v rámci kampaně Rok průmyslu a technického vzdělávání uspořádal Svaz průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) spolu s vydavatelstvím Economia pod názvem „Spolupráce ve vzdělávání: To je, oč tu běží“.

SP ČR při diskusi zastupoval jeho viceprezident Bohdan Wojnar, který poukázal na to, že velké průmyslové firmy využívají tradice a zkušeností spolupráce se školami, problémy mohou mít střední a malé firmy. „Nechceme zbytečné administrativní překážky,“ uvedl Bohdan Wojnar, který je současně členem představenstva Škoda Auto, a.s. za oblast řízení a lidských zdrojů s poukazem na to, že situace je v oblasti technického vzdělávání katastrofická.

„V průmyslu chybí nejméně 100 tisíc technicky vzdělaných pracovníků. Zároveň v odvětvích jako je strojírenství či automobilový průmysl odejde do roku 2020 kolem 60 tisíc technicky vzdělaných pracovníků do důchodu,“ uvedl Bohdan Wojnar, který byl hlavním hostitelem odborného diskusního setkání, jehož se zúčastnilo 120 zástupců firem, škol, svazů a asociací a institucí. Podrobnosti najdete v tiskové zprávě.
Jiří Janda
/
kategorie Tiskové zprávy
zpět