Turbosoustrojí Doosan Škoda Power budou pohánět druhou největší rafinerii v Peru

Společnost Doosan Škoda Power zvítězila v tendru na dodávku dvou bloků parních turbín o celkovém výkonu 110 MW pro nově budovanou elektrárnu v rafinerii státní společnosti Petroperú. Jde o největší dodávku firmy pro průmyslové elektrárny v Latinské Americe.

Projekt výstavby elektrárny je součástí rozsáhlého projektu Talara Refinery Modernisation (TRM), jejímž cílem je modernizace a rozšíření rafinerie Talara na výrobu nafty a plynu, zpracování surové ropy a snížení produkce odpadu.

Projekt TRM má také snížit náklady za zpracování surovin a zajistit energetickou soběstačnost celého provozu. Pro plzeňského výrobce turbín je tento projekt důležitou instalací v segmentu průmyslových turbín v Latinské Americe.

„Díky vynikajícímu provoznímu výkonu našich turbín v elektrárnách v Mexiku, Kolumbii a Chile jsme pro společnost Petroperú důvěryhodným partnerem a díky tomu se můžeme stát důležitou součástí rozvoje energetiky v Peru,“ říká David Zeman, manažer pro Latinskou Ameriku ve společnosti Doosan Škoda Power.

2

Pro bezpečný a spolehlivý provoz v rafinerii musí turbíny DST-G20 s regulovanými odběry skloubit zejména vysoké vstupní parametry páry a náročné podmínky industriálního prostředí. Doosan Škoda Power pro EPC kontraktora, společnost Cobra Peru S.A., dodá dvě jednotělesová turbosoustrojí výkonové třídy 55 MW včetně generátoru, které budou kompletně navrženy a vyrobeny v plzeňském závodě. Doosan Škoda Power bude dále zodpovědná za zajištění technické asistence při montáži a následném uvádění do provozu. Podle plánu by měla být elektrárna v rafinerii Talara uvedena do provozu koncem roku 2019.

„Tento projekt je naše dosud největší instalace v segmentu industriálních elektráren v Latinské Americe. Potvrzuje skvělé renomé a vysokou technologickou úroveň parních turbín Doosan Škoda Power, a to nejen v sektoru ropného a plynového průmyslu. Opět jsme dokázali svou schopnost dodat mezinárodně konkurenceschopné a technologicky náročné produkty na klíč,“ dodává David Zeman.

kategorie Z členské základny
zpět