Senát schválil návrh kurzarbeitu


Svaz průmyslu vítá schválení návrhu tzv. kurzarbeitu. Senátem prošel ve znění, které schválila Poslanecká sněmovna a Svaz průmyslu na něm spolupracoval společně s desítkami dalších odborníků. Ze 70 přítomných senátorů hlasovalo pro návrh 48 přítomných.

„Jsme rádi, že Senát dnes schválil kurzarbeit ve znění, v jakém prošel Poslaneckou sněmovnou a na kterém pracovaly desítky odborníků z různých oblastí. Doufáme, že jeho spuštění nebude v nejbližší době nutné. Pokud by ale na podzim přišla další vlna epidemie, budeme mít kvalitní nástroj, který nahradí jeden z nejúčinnějších opatření posledního roku, program Antivirus. Kurzarbeit v této podobě dokáže dlouhodobě přispět k tomu, aby si v dobách krize naše firmy udržely vysoce kvalifikované zaměstnance, konkurenceschopnost a v ekonomice zůstala klíčová pracovní místa," říká Jan Rafaj, viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR.

Kurzarbeit v podobě schválené Senátem budou moci firmy využít nejen při ekonomických krizích, jako je například ta současná koronavirová. Pomůže jim i při nepředvídatelných lokálních událostech, případně když krize zasáhne jen určité odvětví. Využít ho budou moci podniky i v případě potíží kvůli živelním katastrofám.

kategorie Tiskové zprávy
zpět