Diskuse v Ostravě: Budoucností průmyslu v regionech jsou inovace

DSC 0401


S cílem představit moderní tvář dnešního průmyslu a inovativnost, kterou firmy vnášejí i do tradičních průmyslových odvětví, uspořádal dnes v multifunkční aule Gong v průmyslovém areálu Dolních Vítkovic v Ostravě Svaz průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) již šestou z řady panelových diskusí. Odborníci ze škol, vědeckých institucí i výrobní praxe na ní hovořili na téma „Budoucností průmyslu v regionech jsou inovace“. Akce se koná v rámci celoroční kampaně Rok průmyslu a technického vzdělávání.


Vzhledem k tomu, že diskusní setkání bylo zasazeno do Moravskoslezského kraje, byla řeč zejména o perspektivách rozvoje průmyslu v tomto tradičně průmyslovém regionu. Mnohé zmíněné náměty a zkušenosti mohou být však inspirací i pro firmy, školy a výzkumné instituce v celé ČR.


„Inovace považujeme za klíčové pro rozvoj ekonomiky,“ řekl v úvodním projevu viceprezident SP ČR Jan Rafaj. Připomněl, že letošní zářijový Sněm SP ČR na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně zvedl téma Průmysl 4.0 a digitální ekonomiky jako směr, jímž by se české firmy měly ubírat. Inovace tak podle něj mohou být „pozitivním buldozerem“ pro konkurenceschopnost ekonomiky. „Generace našich dětí v případě nastartování inovačních snah má šanci žít ve světě, v němž jí budou sloužit moderní technologie. Potřebujeme uvěřit tomu, že naše auta budou řídit iPhony a naše firmy budou hlídat drony,“ konstatoval Jan Rafaj.

Podrobnosti najdete v tiskové zprávě.

Související odkazy:

 

Bez kvalifikované pracovní síly budeme mít velký problém

Ministryně zváží, jak napojit technická centra na výuku

Kvalita vzdělávání neodpovídá požadavkům firem
Jiří Janda
/
kategorie Tiskové zprávy
zpět