Svaz průmyslu jednal s novou ministryní MPO

Zástupci Svazu průmyslu a dopravy se sešli na první oficiální schůzce s ministryní průmyslu a obchodu Martou Novákovou. Jednalo se o další ze série schůzek s novými ministry. Společně projednali klíčová témata pro rozvoj byznysu v ČR.

„Děkujeme paní ministryni, že nás přijala. Vážíme si, že naše první společné oficiální jednání proběhlo v přátelské atmosféře,“ hodnotí schůzku prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák, který zároveň ocenil, že se ministryně v minulém týdnu setkala s podnikatelskou reprezentací na Klubu SP ČR, který Svaz průmyslu pořádá.

Byrokracie: velký úkol pro MPO

Jedním ze závažných témat, které Svaz spolu s ministryní projednávali, je zjednodušení byrokratického prostředí. „Spoléhám, že paní ministryně bude hybnou silou ve vládě, a bude připomínat, že je potřeba řešit nadměrnou byrokracii, se kterou se musí podnikatelé u nás potýkat,“ komentuje Jaroslav Hanák.

MPO i SP ČR se shodly na významu podpory exportu

Svaz i ministryně průmyslu a obchodu se shodly, že podpora exportu je klíčová pro rozvoj českého byznysu. „Potvrdili jsme si, že v říjnu proběhne podnikatelská mise do Jordánska. Hledáme listopadový termín, ve kterém společně zorganizujeme misi do Kyrgyzstánu a Tádžikistánu,“ uvádí prezident Svazu Jaroslav Hanák. V prosinci pak Svaz spolu s ministryní plánuje podnikatelskou misi do Ruska u příležitosti návštěvy mezinárodní výstavy Mašinostrojenije Metalloobrabotka v Kazani.

Zástupci Svazu řešili s ministryní Novákovou čerpání evropských fondů a certifikaci OPPIK. Dalším důležitým tématem byla energetika, 31. 8. proběhne klíčová schůzka svolaná premiérem k obnovitelným zdrojům a výstavbě nových jaderných bloků, ze které by měly vyplynout nové úkoly. Obě strany se shodly i na významu aplikovaného výzkumu pro český byznys.
Lenka Dudková
/
kategorie Tiskové zprávy
zpět