Níže uvádíme seznam článků, které se vztahují k regionu Ústeckého kraje. V případě zájmu o spolupráci či dotazy k plánovaným či realizovaným aktivitám se obracejte na pracovníky regionálního zastoupení.

Kontakt na Regionální zastoupení pro Ústecký a Karlovarský kraj zde.

 

Útlum těžby na lomu ČSA

Těžební společnost Severní energetická omezuje svou činnost. V důsledku toho od května průběžně propustí až 500 zaměstnanců. Jste firma co hledá kvalitní pracovníky? Nabídněte jim novou práci u vás!

Svaz ocenil nejlepší školu ve svařování

Již podeváté udělil Svaz průmyslu a dopravy ČR záštitu soutěži ve svařování O Zlatou kuklu SIAD. V ní se utkali žáci i žákyně středních škol z celé republiky. Svaz navíc každoročně oceňuje nejlepší školu. A jak to dopadlo?

Zasedání ústecké tripartity

Ve čtvrtek 23. listopadu proběhlo 117. zasedání Předsednictva Hospodářské a sociální rady Ústeckého kraje (krajské tripartity). Pod touto hlavičkou se setkali zástupci zaměstnavatelů, odborů, krajské samosprávy i okresních tripartit. Hlavními body programu byly hodnocení naplňování aktivit v roce 2023, návrh priorit pro rok 2024 nebo aktuální vývoj v procesu transformace.

Unipetrol se připojil k iniciativě pro prevenci úniku plastů do životního prostředí

Unipetrol důsledně pokračuje v uskutečňování své strategie v oblasti ochrany životního prostředí a realizaci principů cirkulární ekonomiky. Podepsal mezinárodní deklaraci nazvanou Operation Clean Sweep (OCS), na jejímž základě přistoupí skupina Unipetrol od roku 2021 k implementaci zásad programu zaměřeného na prevenci úniku plastů do životního prostředí, jehož koordinátorem je evropská asociace PlasticsEurope.

Benzina hlásí oživení české ekonomiky

Objem prodaných paliv v největší síti čerpacích stanic v Česku Benzina od společnosti Unipetrol začal růst. Je to jeden z důkazů, že se ekonomika po koronavirovém útlumu probouzí.